29 Mayıs 2010 Cumartesi

Hedo Toronto'ya Dönmek İstemiyor

Bir yandan final döneminin finalden bile zor olan not bulma telaşının yarattığı telefon tarafiği, bir yandan Basketbol Panorama derken dün NBA Stüdyo'ya konuk olan Hedo'yu kaçırmışım. Can'ın yazısını gördükten sonra az önce biten tekrarını izledim programın. Geçen yaz Portland mı Toronto mu ikileminde epeyce gündemde kalmıştı Hedo'nun transfer durumu. Pek çoğumuz Portland'ın Hedo'ya daha uygun olacağı konusunda da hemfikirdik aslında. Fakat Hedo'nun tercihi Toronto'dan yana olmuştu. Sezon ortasında sakatlığı nedeniyle forma giymediği karşılaşmanın ardından barda görüntülenince Toronto basını tarafından lince uğratılmıştı adeta Hedo. Kulüp yönetimi de sahip çıkmayınca işin boyutu da farklı bir hal almıştı. Bu olayların iç yüzünün farklı olduğunu anlattı bugün Hidayet. Madem yorgunsun, bu maç oynama sen dedikleri karşılaşmanın ardından takım arkadaşı Bargnani ile gittikleri ve on dakika kaldıkları evine çok yakın olan barda pekçok arkadaşının olduğunu söyledi Hedo. Yönetimin daha sonra maçta bilerek oynamadığı yönünde iddialarda bulunduğunu da ekleyen Hedo, 'Toronto'ya dönmek istemiyorum.' diyerek net bir tavır gösterdi.

Orlando'da final oynama başarısı gösterdiği sezonun ardından Toronto'da mutsuz olduğu, orada bulunmak istemediği her halinden açıkça belli oluyor. Burada da yarım saatlik iki video var, izleyemeyenler için. Takas mı olur, başka bir yol mu bulunur işin o kısmına girmeyeyim ama Toronto'da olması ne Hidayet'e ne de Raptors'a bir fayda sağlamayacak orası kesin. Geçen sezonki başarısının devamında bu sezon tüm istatistik kalemlerinde yarı yarıya keskin bir düşüş gösteren Hidayet için Dünya Şampiyonası 'Ayaktayım!' mesajı vermesi açısından önemli bir sahne olacak. Bu kötünün tek iyi yanı olarak bu gözüküyor şimdilik. 'Son Dünya Şampiyonam olacak.' dediği bu şampiyonada sezon boyunca yaşadıklarının akabinde ekstra motive olacaktır bence Hedo.

4 Yorum Yapılmış:

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Ben olsam ben de dönmek istemezdim.. Dün programı izledim. Bugün de Sabah Gazetesi'nde gördüm..

Fanatik Basket dedi ki...

o sözleşmeyi satın almak isteyecek kulüp bulması çok zor. bulsa bile o takım, uzun vadede yapılanma planları yapan, kısa vadede hedefsiz bir takım olur. -ki onun da toronto'dan pek farkı olmaz.

Kapkan dedi ki...

Orlando hido yu arıyor hido orlandoyu bu ikili yeniden neden bir araya gelmesin.

' baha ' dedi ki...

Orlando ancak üçlü bir takasla o kontratı verebilir Hidayet'e. Otis Smith'i biraz biraz tanımışsınızdır heralde böyle bir ihtimal dahi yok. Otis yollanırsa geri getirilebilir mi, bence yine zor. Knicks, Nets ve Kings o kontratı satın alabilecek takımlar şu an bütçe boşluğu açısından.