14 Mayıs 2010 Cuma

Josh Heytvelt de Roma da

İtalyan takımlarının ligimizde Play-Off yapamayan oyunculara taktığı kancalar bitmek bilmiyor. G.Saraylı Darius Washington'un Roma'ya, Antalya BŞB'den Aaron Jackson'ın Bologna'ya gitmesinin ardından şimdi de Oyak Renault'nun kaliteli uzunu Josh Heytvelt imzalamış Roma ile. Sözleşme sezon sonuna kadar geçerli, duruma göre uzatılabilirmiş. Gonzaga mezunu Heytvelt'in ilk çaylak senesinde Bursa ekibine kattıklarını tartışmak bile yersiz. İzlediğim ilk günden beri ne kadar kaliteli olduğunu yazdım, yazmaya çalıştım. Böyle güzel bir sezonun ardından Renault'da kalamayacağı da gayet netti. Yolu açık olsun. Bir ara sezon ortasında F.Bahçe Ülker'in de menajerler aracılığıyla Heytvelt için ağız yokladığı bilgisini vererek ve fakat bana göre F.Bahçe Ülker'in ihtiyacı olan oyuncu olmadığı fikrimi ekleyerek kapatayım postu.

4 Yorum Yapılmış:

Bapsteba dedi ki...

Buradan şu çıkabilir o zaman.Türkiyede çok iyi yetenek avcıları var ama oyuncuları elinde tutabilecek kulüp yapısı ve yönetici yok!

silahsız kuvvet dedi ki...

Renault ve Platin'in iyi referansları nedeniyle daha iyi ücret teklif edilen yerler olmasına rağmen Bursayı seçmişti. Bu sene Famutimi ile beraber takımın tüm yükünü taşıdı denebilir. Birde son haftalarda takıma katılan Scales bu ikiliye eklenebilir. Scales zaten İspanya İtalya ligi ayarı bir oyuncuydu. Renault ve Platin bu sezonda şapkadan tavşan çıkardı ama bu bütçeyle seneye işleri dahada zor. Lige çıkan Olin ve Trabzon yatırım yapma potansiyeli olan takımlar. Fabrika içindeki salon yıkıldığından beride altyapı pek birşey üretemiyor, üretemezde zaten. Renault'un geleceğini çok aydınlık görmüyorum ne yalan söyleyeyim.

fuat dedi ki...

darius washington-roma, aaron jackson-bologna ve son olarak heytvelt-roma transferlerinin ardından ortaya çıkan bir konu da, fiba'nın tüm ülkelerde geçerli olacak, ortak bir transfer süresi belirlemesi gerektiği bence... şimdi düşünsenize bornova play-off'u son haftalarda garantiledi. ha keza erdemir de öyle. play-off oynamaları oyuncular açısında birşey farkettirmiyor, zira muhtemelen mayıs ayı maaşları zaten garanti. bu arada bir italyan takımı, misal bornovalı shipp'i arasa, bir aylığına gel 40 bin dolar verelim dese.. adamın kafası karışmaz mı? burada play-off'a kalıp az alacağıma, eleneyim fazlasını alayım demez mi? dünyanın en saçma olayı bu, basketbol sezonunun bitmesine hepi topu 20 gün kalmış adamlar halen transfer yapıyor. en azından fiba avrupa organizasyonuna dahil olan ülkeler arasında bu geçiş yapılamaz denilebilir...

Fanatik Basket dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.