29 Mayıs 2010 Cumartesi

Karşıyaka'da Bütçe Artışı

Geçtiğimiz sezonun bütçe/başarı parametresinde ilk sıralarda yer alan takımı Pınar Karşıyaka, bu sezon için belirlediği play-off hedefini gerçekleştirip, çeyrek finalin en çekişmeli geçen serisinde Banvit'e mağlup olarak elenmişti. Ocak ayında koç Hakan Demir'le gerçekleştirdiğimiz röportajda 'Ben onlara belli – düşük – bütçenin içinde yine iddialı olabilecek bir takım yaratma sözü vermiştim. Onlar da bana bu düşük bütçenin ödeneceği sözünü vermişlerdi. Dolayısıyla şu anda sorunu çözmüş durumdayız. Ama asıl önemlisi sezonu bitirdikten sonra bu parayı biraz daha büyütüp aynı mali disiplini sağlayabilmek. İşte o zaman gerçekten yol almış oluruz.' cümleleri ile özetlemişti durumu koç. Bu röportajın akabinde Hakan Demir'in Karşıyaka ile üç yıllık yeni bir sözleşmeye imza atması yönetimin de bu fikri benimsediğini hissettirmişti açıkça.

Dün gerçekleştirilen olağanüstü kurulda kulüp başkanlığına Hüseyin Çalışkan seçilirken yeni sezonda basketbol şubesi için ayrılacak olan bütçenin 2,5 Milyon TL olacağı açıklanmış. Geçtiğimiz sezona göre yaklaşık olarak %50'lik bir artış demek bu. Bu rakamın diğer branşlara kanalize edilmeden tamamen parkeye evrilmesi halinde ise daha kaliteli ve daha geniş rotasyona sahip bir Karşıyaka göreceğiz demektir. Önce ilk sekiz, ardından bütçeyi arttırıp mali disiplini aynen koruyarak biraz daha yukarısı. Daha sonra da şampiyonluk demişti Hakan Demir. İkinci adım da atılıyor gibi sanki, hayırlısı olsun.

7 Yorum Yapılmış:

KskHyTr dedi ki...

O para yine futbola gider... Bundan önceki yönetimlerin yaptıklarından sonra çok da şaşırmayız... En azından son sezon gibi bütçe az olsun paralar ödensin sadece basketbola konsantre oyuncular görelim sahada... Yabancılar 70-80 bin dolara gayet iyi iş başardılar bu sezon misal...

KskHyTr dedi ki...

Bu arada anıl yada çağlar konferans finallerini bekliyorsunuz sanırım.. Eskiden gece yazdığımız yazılar sabah konulurdu siteye 2-3 gecedir baya güncel oldu site:) ntv reklamları gibi geceler uykusuz geçiyor galiba:)

dejavu dedi ki...

Birini bitirdik darısı bu geceye artık.:)

nonstop dedi ki...

futboldaki en ufak kötü gidiş herşeyi bozar, kskde hiç bir plan uzun ömürlü olmadı son senelerde

cannksk dedi ki...

nonstop, 3 senedir sezon başındaki plan&bütçe ile sezon sonundaki tuttu, ilk kez çok ufak borçlarla veya borçsuz sezon kapatıldı, bu sene de bu rakam doğrudur. Sürpriz birkaç isim var transferi konuşulan, bu oyuncular paraya değil karşıyaka'ya gelecek oyuncular, eğer başarılı transferler yapılırsa ki yabancılardan bazıları da tutulabilir, bu sefer daha üst sıralarda mutlaka olacağız.

KskHyTr dedi ki...

Kimmiş bu süpriz isimler can merak ettim?

exclusivefor80 dedi ki...

tufan ersöz