10 Mayıs 2010 Pazartesi

Medical Park Trabzonspor'da Hedef İlk 6

Beko Basketbol Ligi'ne yükselme başarısı göstererek tüm Trabzonluları sevince boğan Trabzonspor'da genel meneajer Doğan Hakyemez önümüzdeki sezon ve sonraki yıllar hakkında konuştu. İlk sezon için öncelikli hedefin ilk 6 sırada yer almak ve Avrupa Kupası vizesi almak olduğunu belirten deneyimli yönetici, uzun vadeli hedef olarak ise 4-5 yıl içinde ulaşılacak Türkiye şampiyonluğunu vermiş. Hakyemez'in açıklamalarının tamamına şuradan ulaşabilirsiniz.

Sponsorla yapılan anlaşma gereği yeni sezonda 'Medical Park Trabzonspor' olarak mücadele edecek olan bordo-mavililerde 3-4 tane yabancı, 1-2 tane de yerli transferi gerçekleştirilecekmiş. Sezon başında takım kadrosunda yer alan Eddy Fobbs, Jamison'dan sonra forma giyememişti ama bir yere de gitmemişti. Şampiyonluk kutlamalarında epey bir karede görünen uzun oyuncu da duruma göre yeni sezonda takımda kalabilir belki. Hayırlısı olsun, Trabzon'a ihtiyacı vardı Beko Basketbol Ligi'nin kesinlikle.

5 Yorum Yapılmış:

cemcomu dedi ki...

ilk senden ilk 6 iddaalı olmuş bare ilk 8 deseymiş :) hersey rağmen trabzon ve edirne keyifli deplasmanlar olucak gibi ....

emireri dedi ki...

lige değişik şehir takımlarının girmesi ayrı bir renk getirecektir, zira istanbul ankara ve bursa takımlarının asansör takım oluşları artık can sıkmaya başlamıştı. bilmiyorum gördünüz mü ama trabzona 2011 avrupa üniversiteler arası gençlik festivali nedeniyle yeni bir salon yapılmakta, hatta açılışa barcelonaya getirip özel maç yapmak gibi bir düşünceleri var...

Kinyas dedi ki...

İnşaatı devam ediyor salonun. Aralık ayında bitirilmesi planlanıyor, Gençlik Olimpiyatlarına yetiştirilmesi için. Başlangıçta 5000 kişilik düşünülmüş ama sonradan 7500'e çıkartılmış kapasite.
Sanırım bu salonla birlikte çok daha tehlikeli bir deplasman halini alır Trabzon.

emireri dedi ki...

ben yeni sezona yetiştirilecek diye okudum hatta eylül gibi açılması planlanıyormuş ama mevcut durumu bilmemekle beraber yeni sezona yetişeceğini hiç sanmıyorum... umarım en yakın zamanda biter..

kpzaction dedi ki...

Gerçekten Trabzonun lige çıkması çok iyi oldu. Trabzon tam bir spor şehri bana göre.
Doğan Hakyemez'de gittiği heryerde yaptığı açıklamayı kopyala-yapıştır yapmış. Aynısını Antalya BŞB'ye geldiğindede demiş 3 sene şampiyon olcaz demişti. Ama şimdi farkeden şu arkasında kocaman bir Trabzon şehri ve markası var.