16 Mayıs 2010 Pazar

Milli Takım İçin Yannakis İddiası

İddia Yunanistan'ın önemli spor sitelerinden Sportnet'e ait. Olay Avrupa temelli olunca bilene danışıyoruz haliyle. Mali, sitenin güvenilir bir kaynak olduğunu ve özellikle Olympiakos - Panathinaikos ve Aris odaklı haberlerinin sağlam olduğunu söylüyor. 2010 için yıllar öncesinden planlar kurup da Tanjevic'in rahatsızlığının ardından turnuvaya üç ay kala ismi bugüne kadar aklımızın ucundan kıyısından dahi geçmemiş bir koçu göreve getirmek epeyce ilginç olur. Her alanda ilginçlikler ülkesi olduğumuz için bu bizi fazla şaşırtmaz gerçi. Mevcut teknik ekiple yola devam etmenin en mantıklı hamle olacağını düşünerek biraz muhafazakar yaklaşıyorum ben bu olaya. Yannakis ya da başka bir ismin varlığından öte. Fakat ateş olmayan yerden dumanın tütmediğine sıkça şahit olduğumuz için de bekleyelim bakalım diyorum, ne çıkacak bu haberin altından.

10 Yorum Yapılmış:

KskHyTr dedi ki...

Tanjeviç takımın başında olmayacak sanırım bence iyi bir şeçim olur the dragon lakaplı hoca bizim takım için... keza yunanistana oynattığı oyunu çok beğendim izleyebildiğim maçlarda...
Aslında orhun ene yi takımın başında görmek istiyorum ama olası bir başarısızlık ,erken elenme gibi durumlarda ilerde milli takım kapılarının orhun ene için kapanmasından korkuyorum... millet olarakta şuçu genelde 1 kişinin üstüne yükleme durmumuz sonucu çabuk harcanabilir orhun ene... Boşta olan duayen Aydın örs var tabiki birde... sanırım ondan ret cevabı aldılarki yannakise kadar uzanmışlar...

Fanatik Basket dedi ki...

Can Uğur Öğüt Röportajı.. Genç Telekom'un yıldızı Can Uğur Öğüt ile yaptığımız keyifli röportajı okumak için http://www.fanatikbasket.net/blog.asp?id=512

onur dedi ki...

Kısa dönemli operasyonlarda takıma kendisini kabut ettirebilmesi için kariyerli, dediğim dedik, karizma bir koç lazımdır. Yannakis bu açıdan (bence) Messina, Obradoviç, Gershon'dan sonra Avrupa basketbolündeki en uygun isim. Hatta gelsin başarılı olsun, ardından 5 yıllık sözleşme imzalayalım kendisi ile. Pire'de çıkacak olayları düşünemiyorum bile :)

oscar dedi ki...

aydin ors'te bosta bildigim kadariyla neden o dusunulmuyor. hem oyuculari da yakindan taniyor. turk basketboluna cag atlatmis bi adama kendi ulkesinde dunya sampiyonasinda coachluk etme sansi verilmeli bence. hic bir sey vermekten aciz bi hirvata yer acmak icin fb'den uzaklastirilmisti. iyi bir jestte olurdu. gerci saglik durumu veya baska sorunu varmi bilmiyorum.

KEREM dedi ki...

Yannakis ismi ortaya çıktı diye söylemiyorum, Olympiacos maçlarında çeşitli yerlerde sık sık söylemişimdir. Yannakis'i hiç beğenmem. Aşırı rotasyon yapıp takımın içine eden biri bence. Ha Yunanlarda tuttu bizde tutar mı bilemem ama aşırı rotasyon yapacak bir kadromuz olmadığından tutacağını sanmıyorum.

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Yannakis veya ÖNCELİKLE Aydın ÖRS diyorum..

10ur dedi ki...

oscara şaşırarakta olsa katılıyorum :)) doğru 1 tespit ve önermede bulunmuş. benim tahminim eğer yannakis olypiakostan kovulursa federasyon daha önce tanjevicte uyguladıkları ikili sistemi uygulamayı düşünüyor. o yüzden de yannakis kovulana kadar bekleyeceklerdir. tabii bu benim nacizane fikrim. duyum yok yani :)))

10ur dedi ki...

ikili sistemden kastım hem fenerbahçe ülkeri hemde türkiye milli takımını çalıştırmasırı bu arada...

oscar dedi ki...

sen kım duyum kım.

emireri dedi ki...

murat didinin karakteri bence milli takımımız için daha uygun, yada erman kunter. duygusal bir toplumuz ve ne olursa olsun sıkıştığımız anlarda duygularımız kesinlikle ve kesinlikle aklımızın önüne geçiyor. nabzın 170-180'lerde olduğu dakikalarda, oyuncu saha kenarına baktığında antrenörü yanında görmek istiyor, o güveni duymak istiyor.. tanjeviç gibi bağırıp çağıran yada derdini ingilizce anlatan bir adamdan ziyade yerli bir antrenör düşünmeliyiz. aydın hoca olur, mahmuti olur, erman kunter veya murat didin olur yada bir başkası olur, kim olur bilmiyorum ama bizim gerçeğimize, yapımıza uygun bir antrenör şart ve bu açıdan mevcut durumda bana en mantıklı murat didin gibi geliyor.