1 Mayıs 2010 Cumartesi

Özyer'den Videolu Play-Off Analizleri

Sezon ortasında Türk Telekom'daki görevinden ayrılan koç Murat Özyer, Banvit - Pınar Karşıyaka ve Beşiktaş Cola Turka - T.Telekom serilerinde oynanan ilk maçların ardından keyifli bir analiz gerçekleştirmiş Türkbasket'te. Koç gözüyle analiz de biraz farklı oluyor elbette. Banvit'in Chuck Davis'i tepede yalnız bırakıp oynadığı isolation seti, Karşıyaka'nın attığı sayı sonrası Holston ile Barış Ermiş'e yapmış olduğu baskı ve ilk beşinin yaş ortalaması 22 olan takımın enerjisi ile potaya hareketlenişi ilk maçın kritik noktaları olarak dikkat çekiyor. Bu pozisyonları özel hazırlanmış videolar eşliğinde görmek de ayrıca keyifli. Beşiktaş Cola Turka - T.Telekom serisinde ise Newley - Rick Davis eşleşmesinin turun en kritik eşleşmesi olduğundan bahsetmiştik daha önce. Koç da oraya dikkat etmiş. Gerçi ilk maçta Wilson'ın alev alev olma durumu bütün tahminleri kaldırıp çöpe atacak kadar önemliydi.

İşin bu analiz kısmına fazlasıyla önem verdiğini yakinen bildiğim Murat Özyer'in bu maçlarla alakalı hazırlamış olduğu videolu analizlerine buradan ve buradan ulaşabilirsiniz. Ellerine sağlık koç.

3 Yorum Yapılmış:

Allen Iverson dedi ki...

Dışarıdan bakan bir göz der ki ...

Sayın Salsa
Zamanında o kadar eleştirdiğin maç sonlarını bir türlü oynatmasını bilmiyor dediğin bir koç'un görevi bıraktıktan sonra yaptığı analiz hakkında övgüyle bahsederken birazcıkta o günlerden bahsetsen yoruma ve yorumcuya daha geniş bir bakış açısı getirmez miydi ?

dejavu dedi ki...

@ Allen Iverson;

Postu hazırlayan saLsa değil, benim. Gözden kaçtı sanırım.

Sevgiler,

Çağlar

Allen Iverson dedi ki...

o-oooh pardon :S