4 Mayıs 2010 Salı

Simas Jasaitis Röportajı (Sine Büyüka)

Bu sezonki özverili oyunu ile Galatasaray taraftarlarının gönlünde ayrı bir yer kazanan Simas Jasaitis, Türkiye'den ayrılmadan önce NTVSPOR'dan Sine Büyüka'ya konuşmuş. Sezon başında sözleşme imzalarlarken akıllarının ucundan dahi geçmediğine emin olduğumuz bir senaryonun ortasında kaldıktan sonra takım arkadaşları ile kenetlenerek gösterdikleri direnci anlatmış Jasaitis. Cevabın merakla beklendiği 'Seneye takımda kalacak mısın?' sorusuna ise 'Ancak Litvanya Milli Takımı’yla Dünya Şampiyonası için geri gelebilirim' şeklinde net bir cevap vermiş. Gerçi röportajdaki tüm cevaplar ilgi çekici düzeyde, hayli keskin. Röportajdaki alt metinden Simas'ın İspanya için şartları zorlayacağını okuyabiliyoruz ama istediği kontratı alamazsa şayet o zaman belki yeniden düşünebilir İstanbul'u. Hatta 3 farklı takımda beraber çalıştığı eski hocası Neven Spahija'nın F.Bahçe Ülker ile flörtünün meze edilip 'F.Bahçe'de oynar mısın?' sorusuna verdiği 'Neden olmasın?' cevabı da pek bir ilginç. Play-off dönemi için de teklif varmış bu arada ama sezon boyunca onu rahatsız eden omuz sakatlığının düzelmesi için kabul etmemiş Simas. Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.

5 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

TV'de Haftanın Basketbol Ekranı http://www.fanatikbasket.net/blog.asp?id=488

Ömer dedi ki...

Yabancıların bu ''bilmiyorum'' dolu röportajlarının da hastasıyım. Adama tatilini soruyorsun, bilmiyorum diyor. Yahu bilmiyorsan da ülkemde geçireceğim, belki başka ülkelere gitmeyi düşünüyorum filan de geç. Sanki biz oturup senin nerelere gittiğini takip edeceğiz.

Neymiş, yarın uyanınca görecekmiş. Öeh :)

cemcomu dedi ki...

bu adama sezon başında gs sizle ilgileniyomuş diye sordular hangi ülkenin takımı bilmiyorum dedi normal bilmemsi :)

Russell dedi ki...

evet, şanlı fenerbahçe ve şerefli beşiktaş'ın tarihini çıkartır simas; galatasaray'ı bilmiyor sadece.

cemcomu dedi ki...

@russell fanatiklik yapmadan önce yorumun nereye gittiğine dikkat etseniz daha gusel olur ben adam röportajda herseyi bilmiyorum demiş ona gönderme yaptım, hemen gs bağladınız yorumu.......