18 Mayıs 2010 Salı

TBF'den Tanjevic Açıklaması Geldi

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan Bogdan Tanjevic ile ilgili bir basın açıklaması geldi. Daha doğrusu son günlerde bazı yerli ve yabancı basın organlarında çıkan Giannakis haberleriyle alakalı olarak geldi bu basın açıklaması. 'Türkiye Basketbol Federasyonu’nun, 6 senedir hazırlıklarını ve hedeflerini 2010 Dünya Şampiyonası için koyan başantrenör ve yardımcıları Nihat İziç ve Orhun Ene’den başka grupla çalışma düşüncesi kesinlikle yoktur' cümlesine vurgu yapılan açıklamanın tam metni şurada.

Bu metnin bir diğer anlamı da şudur ki: 'Tanjevic iyileşir ve takım yönetebilir duruma gelirse bildiğimiz klasik düzen devam edecek. Yok Tanjevic turnuvaya yetişemezse, o zaman da dümene ya İziç ya da Ene geçecek'.

5 Yorum Yapılmış:

basketçi dedi ki...

turşusunu kurun

Rumeras dedi ki...

Orhun Ene'yi görmek isteriz..

MuYu dedi ki...

nihat iziç'in isminin gecmesi bile kabus. 87 jenerasyonunun o kadrosunu sampiyon bile yapamamis bir adamin ne fayda saglayacagi muamma...

devrim umut dedi ki...

Orhun Ene'nin kendi gelisimine yönelik olarak Tanjevic uzerine sözleri:

"çok açık ve net söylemek istiyorum ki; benim en büyük şansım ve en önemli tecrübem A Milli Takım’da Bogdan Tanjevic ile çalışıyor olmak. Elbette oyun içinde taktiksel hamleler önemli ama basketbolun da doğruları ve gerçekleri var. Basketbol, beş kişi ile oynanan sert savunmanın, hızlı hücumun ve doğru organizasyonun bir araya geldiği bir oyun. Başka yollar bularak galibiyete gittiğiniz zamanlarda basketbolun doğrularından da uzaklaştığınız oluyor. Çizgiyi çok iyi ayarlamalı, antrenman zamanlarını iki yada 3 maç fazla kazanmak için taktiksel çıkmazlara sokmamalı. Ben gerçekten oyuncuyken de çok değerli antrenörlerle çalıştım, şimdi antrenörlük yaparken de Tanjevic gibi tüm dünyanın bilgisine ve tecrübesine saygı duyduğu bir tecrübe ile zaman geçirme fırsatını buldum. Gerçekten şanslıyım."

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/%28$$TBFV1_BasinBulteni_All_WEB_View%29/7BAE3C4F5C103E87C22576F500460FCA?OpenDocument

Cengizhan dedi ki...

Orhun Ene inşallah Fenerbahçe'nin başına geçer..