26 Mayıs 2010 Çarşamba

Telekom'da Restorasyon Çalışması

Türk Telekom'la ilgili haberler düşmeye başladı basına. Herkesin genel kanısı Telekom'un küçülmeye gideceği yönünde ama işin aslı öyle değil pek. Evet bütçe düşecek ama ufak bir yenilenme, ufak bir restorasyon diyelim biz buna.

Hatırlarsanız geçen yılın başında oyuncuların bol sıfırlı kontratlarından duyulan bir rahatsızlık vardı. Ama kontratların çoğu devam ettiği için hiçbirine dokunulamadı. Şimdi bu yıl oyuncuların kontratları bitmiş durumda. Serkan Erdoğan zaten sezon ortasında gitti. Şimdi Hüseyin Beşok ile Tutku Açık gibi iki yüksek kontratlı oyuncunun da takımdan ayrılma durumları söz konusu. Hal böyle olunca otomatikman bütçe de epey bir düşmüş oluyor zaten kendiliğinden. Biten kontratların getirdiği el rahatlığıyla da fırsatını bulmuşken güzel bir restorasyon yapılması planlanıyor.

Yabancılarla ilgili karar ne olur bilinmez. Ricky Davis çıkmış 'Avrupa'da devam etmek istiyorum' demiş. Ama devam edeceği takım Telekom olmaz diye düşünüyorum. Lang, Mallet, Wilson, Jeretin gibi isimlerin de akıbetleri belli değil. Keza yerli oyuncu kadrosundan da epey bir giden olacak. 'Temizlik' mi dersiniz, 'Restorasyon' mu dersiniz, ne derseniz artık. Hatalardan ders almışlarsa şayet, ortaya güzel bir şeyler koymaları gerek zaten. Yoksa tekrar tekrar aynı hatalar yapılacaksa, ne anladım ben o hataya düşmekten. Değil mi ama?

Bu ay sonuna kadar birkaç şey daha netleşecektir başkentte. Ama öyle G.Saray ile birleşmek falan söz konusu bile değil şu anda. Salsabasket özel haberidir.

9 Yorum Yapılmış:

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Haydi Telekom şaşırt bizi :).

basketçi dedi ki...

telekomda ilk önce sunter ve tayfasının gitmesi gerekli
tutku ve bekir de kadroda asla tutulmamalı

revadocki dedi ki...

telekom önce ankaragücü taraftarı illetinden kurtulması gerek

maliano dedi ki...

Telekom temizlik kararı almışsa ben seneye Ankara'da değilim demektir. Ya güzelleşen yerden gitmek zorunda kalıyorum, ya da ayağımı çektiğim yer güzelleşiyor. Hep böyle oldu.

KskHyTr dedi ki...

Temizlikten kasıt sunter ve tayfasını içermiyorsa zaten boşa kürek... Bence bu sezon nate robinson gibi oyuncularla rick davis in çevresi geliştirilmeli:) Lige renk katıyor ya böyle oyuncular:)

Kapkan dedi ki...

Telekom Gs ile birleşsin kurtulsun tüm dertlerinden. şampiyonluğa oynayan müthiş seyirci desteğiyle çok büyük işler yapsınlar. Türkiye nin 3. eurolegue takımı ortaya çıksın.

eau rogue dedi ki...

Bin yıllık tarihi eserler bu Telekom kadar restorasyon yüzü görmemiştir herhalde ama o eserler taş gibi ayaktayken Telekom'un ayarı bir türlü tutmadı.

Kinyas dedi ki...

Yağ var, Un var, Şeker var ama Helva yapan yok. Kadro yapısı değil, koç ve yönetim değişmeli. Geldiğinde sistemini getirecek, farkını hissettirecek kariyerli bir koç lazım TT'ye.

Sinan dedi ki...

senelerdir onca yatırıma rağmen hiçbir başarı yok. bence kapatıp gs ile birleşsinler böylece türk basketboluna bir katkı yapmış olurlar...