7 Mayıs 2010 Cuma

Torku Selçuk Üni: 59 - Hacettepe Üni: 73 (Selçuk Devre Dışı)

TB2L Dörtlü Final Grubu'nun İstanbul'daki ilk karşılaşması Yozgat etabını galibiyetsiz tamamlayan Torku Selçuk Üniversitesi için 'Ya Tamam Ya Devam' maçıydı. İlk turdaki maçın galibini Hacettepe'nin maç başındaki yüksek dış şut yüzdesi belirlemişti. Bugün belirleyici olan ise Konya ekibinin takım halinde çok düşük yüzdeyle isabet bulabilmesi olmuş. 8/33 ikilik, 10/30 üçlük ile hücum etmişler. 13/25 isabet sağlayarak %52 ile sayı buldukları serbest atışlar en yüksek yüzdeleri konumunda. Hacettepe cephesinde ise kısa rotasyonunun üç sac ayağı Berent Kavaklıoğlu - Kemal Tunçeri - Onur Altınmakas'dan gelen 36 sayı -7 asist - 11 ribaund maçın sonucunu belirlemiş.

Bu sonuçla birlikte dörtte sıfır yapan Selçuk takımı umutlarını en az bir sezon daha ertelemiş oldu. Hacettepe Üniversitesi ise biraz sonra başlayacak olan Olin Gençlik - Trabzonspor maçını izledikten sonra duruma göre hesap kitap yapmaya başlayacak. Torku Selçuk Üniversitesi maçının son periyoduna yetişebildim. Trabzon'lular ve Edirne'den gelen Olin taraftarları Sinan Erdem'de hatırı sayılır bir kalabalık yaratmış durumdalar. Cuma trafiğini de düşünecek olursak sayının daha da artması muhtemel. Ortadaki iki bilet için aday sayısı üçe düşmüş iken bugün de kazanarak biletin birini cebine koymak isteyecektir Trabzonspor. Olin ise Yozgat'ta kaybettiği Dixon'sız kadrosuyla sahada olacak. Keyifli bir maç olacak gibi duruyor.

3 Yorum Yapılmış:

Utku61 dedi ki...

Selçuk Takımı maçlar öncesinde gerçekten kadro olarak çok yetersizdi. Normal sezonda Trabzona deplasmana gelmişlerdi.Orada izlediğim için bu kadar net Selçuk bir şey yapamaz diyordum. Sayın Hasan Özmeriç oysa çok iddialı söylemlede bulunuyordu.

Yıldız Takımı dedi ki...

Kadromuzun yetersiz olduğu bir gerçek ancak final maçlarının hiç birinde sene başından beri hemen hemen her maçını izlediğim Selçuk Üniversitesi yoktu sahada. O saldırgan, sürekli hareketli, sert savunma yapıp kaptığı toplarla hızlı hücum ederek kolay sayılar bulan takımdan eser yoktu. Bunun yerine yarı sahadan çıkamayan, korkak, boş turnikelerden bile boş dönen, saçma bir alan savunmasıyla oynamaya çalışan bir takım vardı. Sene başından beri istenileni veremeyen oyuncularda ısrar edilen final maçları izledim ve her izlediğim de kahroldum. Seneye kulüp kapanmazsa! sağlam bir yapılanmaya gidilmesi gerekiyor. Ancak bu takımın bu sene bulduğu seyirci desteğini bir daha bulması imkansız gibi görünüyor.

maliano dedi ki...

Olin'i de farklı yenip TBL'e çıkacağız inşakkah..