2 Mayıs 2010 Pazar

Trabzonspor: 75 - Torku Selçuk Üni: 67 (Trabzon Geliyooor!)

Dörtlü finallerin Yozgat ayağının son maçında ilk iki günün kazananı ile ilk iki günün kaybedeni karşı karşıya geldi. Maçın ilk yarısını izleyebildim sadece. Devrede oyuna hakim olan taraf Trabzonspor'du. Skora çok fazla yansıtamasalar da bunu parkede gözüken buydu. Üç günde izlediğimiz dört takım arasında en oturaklı olanı onlar zaten açık ara. İstanbul'a umutlu gelebilmek adına son şansını dibine kadar zorlamış Torku Selçuk Üniversitesi. Fırat Aydemir - Hakan Yapar ikilisinin 27 sayı - 4 asist - 4 ribaundluk oyunları sonuca doğrudan etki etmiş. Özellikle Fırat'ın skorer oyununu ortaya koyabilmesi önemli Trabzon cephesi için.

Trabzonspor, üçte üç yaparak İstanbul turu öncesi dün bahsettiğim net mesajı vermiş oldu. Hem rakiplerine hem de taraftarlarına. Yozgat'ta da ortalamanın üstünde bir taraftara oynadılar zaten ama İstanbul'da bu sayının çok daha fazla olacağı kesin. Dörtlü finalin henüz ilk yarısı sona ermiş olsa da birinci lig yolunda rakiplerine nazaran büyük birkaç adım önde bordo mavililer. Torku Selçuk Üniversitesi ise seneye daha ciddi bir yapılanma ile yeniden bu yarışın içerisinde kendisine yer bulmaya çalışacak. Kampüs içindeki salonları ve o salonu dolduran öğrencileri ile onlar da gerçekten önemli bir renkti ligimiz için.

7 Yorum Yapılmış:

Kinyas dedi ki...

Güzel ve çekişmei bir maç oldu. Trabzonspor'un oynadığı 3 maçın da şaibeli olmaması ayrıca sevindirici. Çünkü çok emek harcanarak gelindi bu noktaya, sporcuların ve teknik heyetin alın terleri mevzubahis.

Trabzonspor, Cuma günü, muhtemel bir Hacettepe galibiyetiyle beraber Olin'i tekrar geçtiği takdirde Beko'ya merhaba diyecek. Muazzam taraftar desteği ve kulüp yapısıyla lige renk katacaktır. Şimdiden uğurlu olsun.

Randis dedi ki...

1 galibiyet daha yeter trabzon için. Bu kadroyla bırakta çıksınlar artık 2 senedir akıttılar dünyayı.

Utku61 dedi ki...

Bugün biraz yorgunluk belirtisi de vardı takımımızda. Rakip takımda İstanbula umutlu gitmek için varını yoğunu ortaya koydu. Hatta ilk iki maçtan daha iyi oynadılar diyebilirim. Bizim takım farkı belli bir raddeye getirip orada kalıyordu.10 sayı civarı farkı açsalardı maç kopardı belkide. Kritik anlarda Umut Tınay çok kritik iki dış şut ile takımı rahatlattı. Kinyasın da dediği gibi gördük hakemleri şu 3 maçlık bölümde. Kimse oyuncuların ve teknik ekibin ve ayrıca oraya kadar Trabzondan gidip taraftarların emeğine leke sürmesin.

emireri dedi ki...

yeni salonu ile beraber (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?s=8d3e163730155191ee49c129251e24e1&t=991957&page=2) trabzonspor lige renk katacaktır. bu salona ciddi bir yatırım yakışır, eğer iyi bir takım kurulursa takım arkasına taraftar desteğinide alır ve ligdeki en önemli deplasman olabilir. doğru takımla tofaşın estirdiği fırtınanın bu sefer karadenizden esişini izleyebiliriz. bu arada trabzonlu olmadığımı, sadece üniversite ve sonrasında trabzonda yaşadığımı ve hasta derecede Beşiktaşlı olduğumu bu yorumların altında belirteyim...

emireri dedi ki...

bir başka sevinç kaynağımda sonunda üniversitenin spor salonu bu salonun bitmesiyle beraber yalnızca öğrencilerin olacak...

youla dedi ki...

İstanbul ayağında Trabzonspor rakiplerine göre bir adım önde, hatta Olinde Dixonın durumu, İlk maçın Hacettepe-Torku Selçuk olması, Trabzon-Olin maçında Olinde ne gibi kayıpların olacağı bence çok farklı ve sürpriz sonuçlara neden olabilir.
Mesela kadro olarak rakiplerinin gerisinde bir Selçuk ilk maçta kıyısına geldiği Hacettepeyi yenebilir. Peşinden Olini yenebilir, Trabzon Hacettpeyi yenebilir.
dejavu Selçuk için gelecek seneyi işaret etmiş ama Trabzon maçında ortaya koydukları oyun ( bana göre trabzonun ciddi zorlandığı bir maçtı ) istanbul etabının herşeye gebe olacağını gösteriyor.

Gökhan dedi ki...

Youla arkadaşımızın yorumuna katılmakla beraber Selçuk Üni. şu an mevcut kadrosunda ciddi değişiklik yapması gerekiyor.Oyuncuların birçoğunun kapasitesi yetersiz Murat Yolcu ve Cemalin takım organizasyonunda ciddi sıkıntılar var.Bu kadroyla seneyede çok zor.