23 Mayıs 2010 Pazar

Trabzonspor Asım Pars İle İlgileniyor

Transferin uzak ara en hızlı takımı Medical Park Trabzonspor, yerli uzun takviyesi yapma amacını Cevher Özer ve hatta şöyle bir yokladıkları Ömer Aşık'la ilgilenerek göstermişti. Cevher'in kulübünde kalmış gibi gözükmesi, Ömer Aşık'ın ise NBA hedefinin olması nedeniyle bu transferler gerçekleşmemişti. Bordo mavili ekibin şu anki yerli uzun hedefi Asım Pars. Kariyerinin başlarında 'Turnover Asım' olarak adlandırılan ve sıkça da eleştirilen 34 yaşındaki uzunun, 30'unu devirdikten sonra Pınar Karşıyaka ve Mersin BŞB formaları altında gösterdiği oturaklı oyunun da hakkı teslim edilmiştir her daim. Mevut koşullarda çok da kötü bir takviye olmaz bana göre. Tabii fazla para vermemek şartıyla. Taliplisi çok ama talipliler içinde en şanslısı da parası nispeten çok olan Trabzonspor. Bakalım nereye gidecek Asım? Salsabasket özel haberidir.

3 Yorum Yapılmış:

emireri dedi ki...

ömer aşık ve asım trabzon için çok çok iyi iki seçim olacak...

10ur dedi ki...

@emireri ömer aşık'ın NBA hayalinden geçip; avrpadaki herhangi bir euroleague takımına gitmeyip trabzona geleceğini düşünmek çok ama çok büyük bir hayalcilik oluyor bence

Gurcay dedi ki...

@10ur bence de çok zor ama Alaeddin Yakan faktörünü unutmamak lazım. NBA'ye gitmezse, Efes de (Allah korusun) kapanırsa, büyük ihtimalle Avrupa'ya gider. Türkiye'de kalırsa Yakan'lı Trabzon tercih sebebi olabilir.