24 Mayıs 2010 Pazartesi

Tyler Smith Silah Konusunda İlk Kez Konuştu

Tyler Smith yılbaşında ruhsatsız silah taşıma suçundan tutuklanmış, bu nedenle kulübü Tennessee'den dışlanmış ve yolu Bornova'ya kadar düşmüştü (2 yıllık sözleşme imzaladı). Bu konu hakkında ilk kez konuşan başarılı oyuncu, Nashville Tennesseean'a verdiği demeçte neden silah taşımak zorunda kaldığını da açıklamış:

'Kampüs dışındaki evim soyuldu ve ardından hem beni hem de 3 yaşındaki oğlumu ölümle tehdit eden bir text mesajı aldım. Silah almam gerekiyordu demek istemem ama kendimi güvende hissedebilmem için de birşeyler yapmam gerekiyordu. Hiçbir güvencem olmadan, sadece kaçarak bir hayat yaşamak istemedim.'

Bornova'nın başına konan talih kuşuydu kuşkusuz Tyler Smith. Bu olayın yaşanması sayesinde Aclan Kavasoğlu Kedrick Brown'un yerini doldurdu ve düşüşe geçen takım Tyler Smith'in de katkılarıyla 1. ligdeki ilk sezonunda Play-Off oynama başarısı gösterdi. Hayat dedikleri bu olsa gerek. (Haber kaynağı: Sportando)

4 Yorum Yapılmış:

Sheed dedi ki...

dün rivals.com'da denk geldim ben de habere.. ve yemedim.. onlar da yememişti..

Randis dedi ki...

Yakından tanıyorum kendisini, silah taşıyacak kadar serseri bi karakteri yok, Saflık derecesinde iyi bi adam bence biri aklına girdi saflığından böyle bi hata yaptı. Dış görünüşüne aldanmayın adamın vücüdünün her tarafı dövmeli olabilir buna bakarak serseri diyebilirsiniz ama karşınıza alıp konuşmak istedğinizde bile utangaçlığından çok fazla konuşamaz, ben bile hayret ediyorum utangaç biri her tarafına dövme yaptırırmı diye.

10ur dedi ki...

@randis haberde geçen 2 yıllık anlaşma imzaladı bornova cümlesi doğrumu? eğer doğruysa bu yetenekler ile kendine böyle bir kariyer seçtiği için hakikaten safmış. bundan sakın bornovayı küçümsediğim anlaşılmasın ama tyler kesinlikle İYİ bir EUROLEAGUE takımında oynayacak yeteneklere sahip ve NBA yapmasını kolaylaştıracak en önemli etkende bir euroleague takımında oynamaktan geçiyor bence...

KskHyTr dedi ki...

@10ur
:))))