24 Haziran 2010 Perşembe

Antalya BŞB'de Hedef Bütçe 2 Milyon TL

Sabah Antalya BŞB'de yeni koçun büyük bir ihtimalle Ahmet Kandemir olacağı haberini verdikten sonra konuştuğumuz Antalya BŞB Kulüp Başkanı Recep Tokgöz, içinde bulundukları borç durumunun son hali, yeni sezondaki hedef bütçe, yeni sezon planları ve elbette takımın yeni koçunun kim olacağı konusunda Salsabasket'e detaylı açıklamalarda bulundu. Tokgöz'ün açıklamalarının tam metni şöyle:

'Şu anda oyuncu maaşları dahil toplam borcumuz 600.000 TL. Staff kadrosundan bir tek eski koçumuz Altar Tunçkol'a 3 aylık bir borcumuz var, diğer isimlerin borçları ya tamamen kapandı ya da 1 maaş eksik durumda. En geç 1.5 ay içerisinde bu borçlarımızın tamamını kapatmak niyetindeyiz. Bunun için sponsorluk görüşmelerimiz de tüm hızıyla sürüyor. Yeni sezonda hedeflediğimiz bütçe 2 Milyon TL. Ancak en büyük hedefimiz geçen yıl yaşadığımız maddi sıkıntıların bu yıl yanından bile geçmemek. Zaten aslına bakarsanız geçen yıl içinde bulunduğumuz sıkıntılı durumun sebebi de direkt olarak biz değiliz. Bizden önceki dönemde yapılan harcamalar ve oluşan 2 Milyon TL'ye yakın borçtu bizi zorlayan. O olmasa bizim durumumuz böyle olmazdı, herkes bilsin bunu.

Sizin de yazdığınız gibi Ahmet Kandemir bugün kulübe gelecek, kendisiyle görüşeceğiz. Bir aksilik çıkacağını düşünmüyorum. Koç konusunu hallettikten sonra da hemen oyuncu kadrosunu şekillendirmeye başlayacağız. Antalyaspor'a devir işi bize epey süre kaybettirdi. Çok istedik olmasını ama olmadı. Biz de yola mevcut düzenle devam etme kararı aldık. Yeni sezonda hedef öncelikle ligde kalmak, sonrasında da eğer yapabilirsek daha yukarılara oynamak.'

1 Yorum Var:

Fanatik Basket dedi ki...

antalya bşb'nin geçen sezon yaşadığı maddi sıkıntıların nedeni doğan hakyemez döneminde yapılan orantısız harcamalar ve belediyenin el değiştirmesinden sonra iktidar partisinin desteğini çekmiş olmasıdır.

planlı olarak hareket eder ve ödeyebilecekleri ücretlere transfer yaparsalar, değil 2, 1-1.5 milyon TL'lik bir bütçe bile ligde kalmaları için yeterli olur..