24 Haziran 2010 Perşembe

Euroleague'de Eleme Oynayacak Takımlar Belli Oldu

2010-2011 sezonunda Euroleague'de yer alacak 22 takım açıklandı bugün. A lisansına sahip iki takımımız Efes Pilsen ve F.Bahçe Ülker'in önümüzdeki sezonda da Euroleague'de yer alacağını biliyorduk zaten hepimiz fakat daha önce haberini verdiğimiz bir ön eleme durumu mevcuttu Beşiktaş Cola Turka özelinde. Organizasyona direkt olarak katılacak takımların yanı sıra eleme oynayacağı açıklanan 16 takım arasında herhangi bir Türk takımı yok. Ön elemelerde başarılı olan iki takımın da katılımıyla nihai liste 24'e tamamlanacak. Asvel Basket, Budivelnyk ve Alba Berlin üçlüsünün wild-card ile kendisine yer bulduğu 16 takımdan oluşan listenin tamamı burada.

3 Yorum Yapılmış:

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Takımlara ve geliş durumlarına falan baktım da neredeyse bir değişiklik yok. Gözüme çarpan nokta Partizan'ın nasıl B Lisansı'na sahip olduğu :S Bir sürü A Lisans'a sahip takımlardan daha iyiler (FB ve Efes dahil)..

dejavu dedi ki...

Yiğit;

Partizan'ın Final Four'a kalış sürecine kadar sezon içerisinde epeyce tartışma konusu oldu bu durum. Herkes Partizan'ın A lisansına sahip olması gerektiği konusunda hemfikirdi ama o dönemde açıklama yapılmıştı zaten B lisansı ile devam edecekleri konusunda. Gerçi Partizan için farkeden birşey yok. :)

Çağlar

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

C bile olsalar benim gözümde A onlar. Yani ne olursa olsun A beklerdim.

Teşekkür ederim Çağlar Abi.