24 Haziran 2010 Perşembe

Banvit EuroCup'da, Beşiktaş Ön Eleme Oynayacak

Dün Euroleague'e katılacak ve katılmak için eleme oynayacak takımların açıklanmasının ardından sıra bugün Eurocup'daydı. Euroleague'e nazaran her zaman daha fazla takımla mücadele ettiğimiz bir organizasyon oldu EuroCup ama bu kez işler değişti. Geçtiğimiz sezonun yarı finalisti Banvit, organizasyona doğrudan katılma hakkı elde ederken Beşiktaş Cola Turka da 16 takımın yarışacağı eleme turunda boy gösterecek ve kupaya katılmak için mücadele edecek. Bu iki takım haricinde organizasyona katılabilecek bir üçüncü takımımız yok maalesef. T.Telekom'un ligi beşinci sırada tamamlaması ve bu sezon biraz da çap düşürmüş olması Eurocup'da devam etmesini engellerken, organizasyona katılmak için wild-card bekleyen G.Saray Cafe Crown ve Pınar Karşıyaka da aradığını bulamamış ne yazık ki. Geçen sezon üç takımla katıldığımız EuroCup'da bu sezon en iyi ihtimalle iki takımla mücadele edeceğiz. Tüm liste burada.

5 Yorum Yapılmış:

ako dedi ki...

Galatasarayın katılmaması çok kötü oldu. Yabancı trasferlerini etkileyecektir muhtemelen -3 yabancı transferi daha var ufukta-

ulebdeki gücümüzde ortaya çıktı. toplam 4 takımımız avrupada. italyanların 3 takımı eurolige direk katılıyor, ön eleme oynayanları ve eurocupı saymıyorum.
gerçi hakediyormuyuz diye kendimize sormak lazım!

gecen sene 3 takım vardı ulebde sanırım (GS,BJK,TT)

KEREM dedi ki...

Avrupa'nın en iyi 2., 3., 4.ligi vesaire muhabbetleri de artık tarih olur umarım. Almanya'dan bile daha fazla takım var yahu.

Ömer dedi ki...

Kura çekimi 8 Temmuz TSİ 12.15 diye de ekleyelim.

turgut dedi ki...

kereme katılıyorum.sözümona burası ispanyadan sonra avrupanın en iyi ikinci ligiymiş! tofaş şampiyon oldu,koraçda final oynadı kapısına kilit vuruldu.ülker keza o şekilde.efes koraçta şampiyon,sayısız lig şampiyonu ve kapanma tehlikesi yaşıyor.eczabaşı varmış öyle olmuş.senin kulüp takımların ülker desteği olmasa belki altyapı oyuncularını oynatacak beko liginde.gücün buysa lobin nasıldır kim bilir euroleague de.

koray dedi ki...

Kimler seri başı blli mi ?

Eleme listesinde ki ilk sekiz takım genel olarak daha güçlü -köklü gibi geldi (Aris,Benetton,D. Moskova,H Jerusalem,tek İspanyol takımı Canaria yukarda)

Son sekiz de Bulgar,Rum kesimi,belçika takımları var.Rasgele mi sıralama yoksa ilk sekiz takım seri başı mı ?