10 Haziran 2010 Perşembe

Basketbolun Aurelio'su Kim Olacak?

Dünkü basın toplantısından sonra en çok konuşulan şeylerden biri de kimin Türk yapılıp Milli Takım'da oynayacağı idi. Adayların olduğu, çalışmaların da sürdüğü belirtildi Turgay Demirel tarafından. Tanjevic kanadından gelen 'Devşireceğimiz oyuncu 1-2-3 numaralı pozisyonları oynayabilecek bir oyuncu olacak' açıklaması ise olayı biraz daha detaylandırdı.

Aslında lafı dolandırmaya pek gerek yok. Gündemdeki adaylar net bir şekilde belli. Biri Tarence Kinsey, diğeri ise Emir Preldzic. Kinsey'in Türk vatandaşı olma teklifini reddettiğini duymuştum geçen gün, ama doğrulatamadım ikinci bir yerden. Ancak dün sevdiğim bir abimden Kinsey'in Tanjevic'le ilgili bir problemi olduğunu ve bu nedenle bu teklife yanaşmadığını öğrendim. Diğer aday Emir Preldzic ise daha önceden Slovenya Milli Takımı'nda oynadığı için öyle hemen Türk yapılıp, kadroya katılamıyor. Ama imkansız da değil. Sloven federasyonu izin verirse, Türk yapılıp kadroya alınabiliyormuş. 'Şu anda çalışmalar devam ediyor' cümlesinde geçen çalışmalar da Sloven kanadıyla yapılan bu görüşmeler zaten.

İlla biri devşirilecek diye bir şey de yok tabii, olmaz ise, çalışmalardan sonuç çıkmaz ise 'Basketbolun Aurelio'su' olmadan devam edecek yola Milli Takım.

7 Yorum Yapılmış:

ako dedi ki...

takımınn 3 numara pozisyonunda desteğe ihtiyacı var. sadece Hidayet yetmez. cenk akyolun ne yapacağı belli değil. 2 numarada sinan-ömer-evren hucüm kapasiteleri sınırlı oyuncular. preldzic bu açıklarımızı giderecek tipte bir oyuncu.

commodorre dedi ki...

Bence yabancı oyuncuya hiç gerek yok.Mevcut kadro zaten yeterli.Emir ve Kinsey kalitesinde çok oyuncumuz var.Biraz onları ön plana çıkaralım.

maliano dedi ki...

Emir zaten daha önce Bosna milli takımında oynamak için başvurdu ama FIBA reddetti. Şubat ayında da Sloven yetkililerle görüşüp o forma altında oynamak istediğini söyledi.

İyi veya kötü yeterince oyuncumuz var, birini devşirmek çaresizlik göstergesi olacaktır. Çok saçma geliyor bana.

Çikozi dedi ki...

Efesli Charles Smith yasindan dolayi mi düsnülmüyor? Thornton veya Shumpert´in isimleri de hic anilmadi Milli Takimla?
Bence bu kadroya eli ayagi biraz düzgün kim gelse is yapar.Hele kisa rotasyonunda gelecek her oyuncu bize cok yarar saglar!

mustafa can dedi ki...

@commodorre
emir ve kinsey takımı bir seviye yukarı cıkartır
ama asıl ihtiyac olan adam pick ten cıkıp sut atabilcek bir sutor oyuncu ibodan beri ne yazıkkı bunu yapabilcek bi oyuncu gelmedi eldeki mevcut oyuncularda bu konuda cok istikrarsız

murat ozen dedi ki...

bence her ikisini birden yapalım. olmadı orhun ene'yi de kadroya dahil edelim. Baktık yine olmuyor o zaman geçen seneye kadar sahada olan h. erdenay'ı sürelim sahaya...

KskHyTr dedi ki...

Kimmiş bu emir-kinsey kalitesindeki 2-3numaralarımız çok merak ettim:))