21 Haziran 2010 Pazartesi

Beşiktaş'ın Hedefindeki Pivot: Aron Baynes

Geçen hafta yazdığımız Serhat Çetin haberine iliştirdiğimiz 'Beşiktaş Cola Turka geçen yıl Euroleague'de oynamış bir uzunla ilgileniyor' dipnotuyla ilgili bilgiyi verme zamanı. Bahsini ettiğimiz bu oyuncu Aron Baynes. Geçen sezon Lietuvos Rytas formasıyla seyretmiştik onu. Euroleague'de 10 maça çıktı, maç başına 12.7 dakika sahada kaldı, 5.5 sayı - 3.0 ribaund ortalamaları ile oynadı. En yüksek skorunu 14 sayı ile Litvanya'daki Efes Pilsen maçında üretti. Baltık Ligi'ndeki rakamları ise daha iyi doğal olarak. 10.1 sayı - 4.5 ribaund ortalamaları yazıyor istatistik hanesinde. 2009'da Washington State'den mezun olup ilk profesyonel deneyimini Rytas ile geçiren 2.08 boyunda ve 113 kilo ağırlığındaki bu dev Avustralyalı, 1986 Aralık doğumlu. Salsabasket özel haberidir.

7 Yorum Yapılmış:

Sheed dedi ki...

bu elemanın çift pasaportu vardı ama yeni zelanda-avustralya kombinasyonu falan da olabilir, net hatırlamıyorum.. bosman kontenjanında olmayacak değil mi?

Gurcay dedi ki...

Çok atletik bir oyuncu olarak aklımda kalmış. Sezonun ilk maçında takım olamamış (sonra da olamadık ya..) Efes Pilsen'e karşı basit ikili oyunları smaçlarla tamamlarken hatırlıyorum. Ayrıca çok da iyi rebound çekiyordu. Bence faydalı olur. İyi bir oyun kurucu ile tamamlanırsa BJK taraftarının da gözdesi olabilir.

futbol muhalifi dedi ki...

hücum yönü kısıtlı olan birisi; ama iyi bir guardla iyi işler çıkartabilir. ikili oyunlarda cebelleşir. en azından çok iyi bir fiziği var. nbl için süperötesi bir pivot.

dilemma dedi ki...

kusura bakılmasın ama kazmanın teki.10 dakka da 4 faul yapıyor ortalama.sahada kalamıyor ki iş yapsın.

Cakivu dedi ki...

Bence çok yerinde bir transfer olur ama artık her sezon 4 yabancı gönder 3 tane al olmasın takımlarımız, salsanın hazırladığı transfer dosyasına bakınca daha net görülüyor bu tablo resmen göçmen kuşlar gibi oyuncular hem yerlisi hem yabancısı...

Sheed dedi ki...

çift pasaportu araştırdım, avustralya-yeni zelanda ikilisiymiş.. çok acayip bi durum, herhangi bi kolaylık sağladı mı acaba bu ona? flight of the conchords bölümü gibi..

futbol muhalifi dedi ki...

eve baskets oldenburg kapmış kendisini bu arada.