4 Haziran 2010 Cuma

Dnevni Avaz Tanjevic'in Bıraktığını Açıkladı

Dnevni Avaz sitesinin haberine göre Play-Off'lar öncesinde hastalığı nedeniyle görevini yardımcısı Ertuğrul Erdoğan'a devreden Bogdan Tanjevic, seneye F.Bahçe Ülker'in başında kesinlikle olmayacak. Bu yaz 2010 Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'nin başında yer alacak olan koç, bu turnuvanın ardından aktif koçluk kariyerini de noktalayacak.

8 Yorum Yapılmış:

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Hadi bakalım hayırlısı..
Yaptıkları (çok az ama yine de olsun) için teşekkür ederiz eğer haber doğruysa.

salih dedi ki...

herkez için en SAĞLIKLISI bu olacaktır.

Ebru dedi ki...

"Yaptıkları çok az" mı?? Sporsever ile sporsevmez yorumsever halkımızın "birşeyler verdiği"ne inandığı kaç teknik direktör/koç/antrenör var acaba?

silahsız kuvvet dedi ki...

Adam 3 yılda 2 şampiyonluk bir Türkiye Kupası kazanmış, kaybettiği şampiyonluktada hala aydınlanmamış iddialar var. Bu sezon Avrupa'da yaşattığı hüsran dışında gayet başarılıydı şahsi fikrim. Ama olayın en başına Aydın Örs görevdeyken yapılan kulislere görüşmelere vs. gelirsek daha ilk günden fb taraftarının sevgisini kazanarak başlamadı göreve. Anti federasyoncu yazarlar ile bu sevgisizlik giderek büyüdü. Zaten devam etmesi beklenmiyordu, her iki taraf içinde hayırlısı olmuş.

Okan dedi ki...

kendisine acil şifalar, bence en değerli mirası Ertuğrul Erdoğan ve Emir Preldzic. Fenerbahcenin her ikisinden de azami fayda sağlamasını diliyorum.

Güle güle Bogdan...

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

@ Ebru;

"sporsever yorumsever" değilim sporun tam içindeyim, lisanslı basketbolcuyum. Bogdan Tanjevic'in çok şey verdiğine inanmıyorum. Zamanında devrinin en iyi koçlarından birisiydi. Parmakla gösterilen koçlardan biriYDİ. Ama geçti.

@ silahsız kuvvet;

2010 Hedefi ile yola çıkalım. Başarılı değil ;) Bu kadro ile zaten şampiyon olması lazımdı. Kaybettiği şampiyonlukta aydınlanmamış şeyler her ne kadar olursa olsun yerinde müdahelelerle takıma bir çok şey katabilirdi, katmalıydı.


Sayın Tanjevic bence başarısızdır. Türkiye Millî Takımı'nda da aynı şekildedir. Gene milli takımda FB'ye göre daha başarılı.
Fb'deyken KAZANDIRDIĞI maçlar tek tük. Maksimum 5. En güzeli de deplasmandaki Aris maçı. Tanjevic kazandırmıştı. "Bana göre" yanlış 5 tercihleri, iyi oynayan adamı oyundan alma huyu, oyuncuyu küstürmesi ile başarılı bir koç değildir.


En büyük mirası Ertuğrul Erdoğan ve Emir'dir.

Adsız dedi ki...

@ebru
Sporseverim, basketbolu da tahmin ettiğinden çok daha fazla severim ve bilirim.
Tanjeviç in ne Türk milli takımına ne de Fenerbahçe Ülker e kattığı hiç bir şey yoktur. Bu kadar basit.

Sizin şu an yaptığınız, sivil diktatör Adnan Menderes'i öldürüldükten sonra, demokrasinin piri olarak görmektir.

Monty Brogan dedi ki...

Kaç olduğu sayısını bile hatırlamıyorum ama Enfes kadrolarımızın son dönemlerde ki başarısızlığı ve sürekli 2010 yolu bla bla'lar

Bir anda her şey dağıldı.Tabi hastalık bu hiç bir ama kabul etmez ki zaten benim demek istediğim de Tanjevic'in aldığı geçmiş dönem kararları..

Çok çile çektirdiğin fakat yinede saol Tanjevic.Umarım en kısa zamanda taş gibi sapasağlam olursun.

Bu arada bu dünya şampiyonasında ilk 4 diyorum.