21 Haziran 2010 Pazartesi

Efes Pilsen'in Yeni Koçu: Velimir Perasovic

Efes Pilsen'de günlerdir devam eden koç polemiklerini sona erdiren açıklama az önce resmi site aracılığıyla yapıldı. Gelecek yılı opsiyonlu olmak üzere iki yıllık sözleşmeye imza atmış Hırvat koç. Sevilla, Tau Ceramica, Estudiantes gibi ACB takımlarını çalıştırmasının ardından son iki yıldır ülkesinde Cibona Zagreb takımının başında bulunuyordu Velimir Perasovic. Hırvatistan'da Zadar karşısında 2-0'dan dönerek şampiyonluğa ulaşan Cibona Zagreb, Adriyatik Ligi finalinde de son saniye üçlüğü ile kaybetmişti Partizan'a. Bu transferin ardından Efes Pilsen'in son yıllarda tepki toplayan oyuncu tercihlerinde de değişiklikler olacaktır sanıyorum. İlk olarak dün ortaya atılan Miroslav Raduljica ismi de bu yönde yorumlanabilir gibi sanki. Hayırlı olsun diyelim hem Efes Pilsen'e hem de ülke basketboluna.

10 Yorum Yapılmış:

Cengizhan dedi ki...

Öncedende yorumlarda yazmışımdır, ben bir Fenerbahçe'li basketseverim fakat basketbol ile çok alakam yoktur. O yüzden koçu fazla tanımıyorum. Biraz aydınlatır mısınız beni yada benim gibi tanımayan arkadaşları =) ?

Not: Ergin Ataman yerine kim gelirse gelsin gidenden iyidir.

Cengizhan dedi ki...

Ayrıca bir şey daha söylemek istiyorum :) Fenerbahçe Bayan takımı 2 transfer yaptı. O konudada fikirlerinizi bekliyorum. Çünkü erkek ve bayanlarda bu sene iyi işler yapılıyor gibi. Başta Taurasi olmak üzere..

feetdeep dedi ki...

perasovicin efes pilsene katkısı hakkında daha ayrıntılı bi yorum yapabilir misiniz?

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Hırvatska bir lig olucak Perasoviç Spahja ya karşı ekolü düşündüğümüzde sonucun çok verimli olacağı konusunda umudum var.

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Hayırlısı olsun.

@ Tayfun Yurdagül

Tamamen katılıyorum.

Kapkan dedi ki...

perasovic genç ve hırslı bir kişi tau dan sonra ilk defa bu kadar yüksek bütçeli bir takımı çalıştıracak. taraftarı olmayan bir klübü çalıştıracak. işi kolay değil. ama umarım bu sene sağlam oyuncular doğru oyuncular alır ataman gibi saçmalamaz umarım

basketçi dedi ki...

ne şut sokardı beaaa :)
açıkçası beklediğim isim değildi
kunter'e çok şartlanmıştım
tau da yaşadığı çıkışı yakalasın ama orda yaşadığı sağlık sorunlarını yaşamasın
efesin bu sene mutlak başarı yakalaması lazım
kapatma arefesinde başarısızlığa yer vermemek lazım

Sarıkaya dedi ki...

Efes bence ufak ufak Adriyatik ligi için hazırlık yapıyor.. Zaten Maccabi de zamanında bi' sezon oynamış Adriyatik liginde..

Malum yasanın çıkması durumunda Adriyatik ligine katılmak, hem Efes Pilsen basketbol markasını öldürmemek adına hem de akıllara ziyan yasayı uluslararası gündeme taşımak adına güzel bi' hamle olur.

EL tarafında zaten bi' sorun yok, daha doğrusu EL'e katılmanın TBL ile bi' bağlantısı yok Efes için.

Ahmet Karadag dedi ki...

Hakkaten Önder Abi... gecenlerde (daha kapatma konusu ciddi bir sekilde tartisilmadan) forumda bunun geyigini yapmisitik. Efes ve FBÜ gibi takimlarin yeni kurulacak bir "dogu Akdeniz/Avrupa" liginde oynayabilecekleri ve bu lige Yunanistan, Rusya, Israil gibi ülkelerin kalburüstü takimlarinin katilabileceginden bahsetmistik.
Takimin TBL'de oynamamasi durumunda kimse takimin kapatilmasini veya "Türk topraklarinda" oynamamasini isteyemez. Yoksa ülkemizede alkollü ürün sponsorlugundaki herhangi bir kulüp veya takim mücadele edememsi lazim. Mesela Rusya'nin futbol milli takimin ana sponsoru Stary Melnik'dir. Efes Pilsen bu marka altinda Rusya'da birasini imal edip pazarliyor :)

Sarıkaya dedi ki...

Ahmetciğim, asıl meselenin NBA türü gerçek bir Avrupa liginin kurulamaması olduğunu düşünüyorum. Adriyatik ligi öyle ya da böyle 10 yıldır devam eden ve de artık kurumsallaşmış bir oluşum. Eski Yugoslavya ligi gibi sağlam bir temeli var. Efes'in Adriyatik ligine katılımı, gerçek bir Avrupa ligine giden yolu bile açabilir. Eh Efes'in Türkiye'de yapacağı maçlarda da, Ferrrari'nin Marlboro'sunu kapatması türü F1matik uygulamaları, tebessümle seyrederiz artık!:-)) Ya da Diyanet işleri bu konuda bi' fetva yayınlamak zorunda kalır felan!:-)) Yanlız pek sayın Ticaret bakanımızın lafına koptum! "Efes otobüs firması değil!"miş tabi!.. Ner'den akıllarına geliryor böyle TIR, otobüs lafları?.. Gemicik!ten herhalde?:-))