19 Haziran 2010 Cumartesi

Emir Alkaş G.Saray Cafe Crown'da

Efes Pilsen yardımcı antrenörlerinden Emir Alkaş'ın G.Saray Cafe Crown yolunda olduğunu yazmıştı Anıl. Uzun yıllardır basketbol şubesinde ciddi yönetimsel sıkıntılar yaşayan G.Saray Cafe Crown, üstüste doğru adımlar atmaya devam ediyor. An itibariyle bu transfer de gerçekleşmiş durumda. Önümüzdeki sezon Oktay Mahmuti ile birlikte sarı kırmızılı takımın benchinde yer alacak Emir Alkaş. Daha önce bahsettiğim Mahmuti Etkisi'nin devamı olarak yorumlanacak bir hamle bu da tabii ki. Hayırlı olmasını diliyoruz her iki taraf için de. Salsabasket özel haberidir.

5 Yorum Yapılmış:

burnovic dedi ki...

En sevdiklerimiz rakip benchte artık...

devrim umut dedi ki...

Nerde dogru adim? Besiktasin Ergin Ataman hamlesinin neredeyse kopyasi. Tek sezonluk bindirme. Sampiyon olamazsa Galatasaray (ki cok zor) butce yeniden yariya iner, kadro da darmadagin olur.
Bu anlayisla ne köy olur ne kasaba FBU ve Efes disindaki takimlardan.

koray dedi ki...

Daha sürecin başında tek sezonluk bindirme! olduğuna hangi verilerle karar verildi.

Mahmudi ile üç sezonluk anlaşma yapılması dahası kendi ekibini oluşturması.Mahmudinin bütçenin üç yıl içinde aşamalı artcağını söylemesi.Biraz daha öznel bir veri olmakla Mahmudi ve Ataman'ın farklı kişilik özellikleri gibi noktalar sürecin Ataman@BJK sürecinden farklı olabileceğini düşündürebilecek noktalar.

devrim umut dedi ki...

Kirilgan bir girisim olduguna yönelik veriler daha fazla. 3 sezonluk sözlesme yapilmasi bildigimiz gibi Turkiye'de cok fazla önem farz etmiyor. Bu butce artisinin kaynagina dair tatmin edici ne gibi bir bilgi var elimizde? Ulker grubu sponsorluk katkisini mi artiriyor? Tv gelirleri mi artiyor? Oyuncu satti da bonservis ucreti mi aldi Galatasaray? Yoksa Medikal Park'in kadin basketbol ve voleybol icin yapacagi söylenen katkilar mi erkek basketbolune kaydirilacak? Dayanagi olmayan tasima bir butce, görunen odur ki.

koray dedi ki...

Mahmudi gibi prensip sahibi bir adamın sözleşmeyi kabul etmiş olması bile bir anlam ifade ediyor.Ayrıca kısa vaadede bütçede olağan üstü artış heeflenmiyor. Oratad tek sezonluk bir bütçe bindirmesi yok zaten sürece yayılan bir büyüme planı var.
Önce kendimize göre bir bütçe bindirmesi yaftası yapıştırıp sonra bu tek sezon olur kaynak nerede demek analiz olmuyor.
Geldiğimiz noktada zaten günü kurtarmak üzerine bir adım da atılmadığı belli.