8 Haziran 2010 Salı

Engin Özerhun Koç Konusuna Açıklık Getirdi

Ergin Ataman'la yolların ayrılmasından sonra koçluk koltuğunu kime teslim edeceği sorusuyla basketbol gündemini dolduran Efes Pilsen'deki son durumu öğrenebilmek adına görüşlerine başvurduğumuz Engin Özerhun'dan şu açıklamalar geldi:

'Henüz karar aşamasındayız. Yerli mi olacak yabancı mı olacak, tecrübeli mi olacak tecrübesiz mi olacak sorularına net bir cevap bulamadık. Hem bizim ilgimizin olduğu hem de menajerlerin önerdiği isimler var gündemimizde. Bu hafta içinde bu olayı netleştirmek istiyoruz. Tabii bir de şu var, bizim gündemimizdeki her isim de Efes Pilsen'e gelmek için hazırkıta bekler vaziyette değil. Mesela Erman Kunter şu anda haftasonu oynayacağı final maçına bakıyordur, şampiyonluğa odaklanmıştır tamamen.'

Yakalamışken 'Kulübün kapatılması' konusunda Efes Pilsen adına pozitif bir gelişmenin ya da bir güvencenin olup olmadığını sordum Engin beye, yanıtı 'Keşke' oldu. Şu an için aynı konumdaymış durum, herhangi bir gelişme yokmuş.

Bunun üzerine gelen sorum ise takımın yurtdışına taşınıp taşınmama ihtimali ile ilgiliydi. Bu soruya gelen cevap ise 'Başkanımız bu konuda çok açık ve net konuştu. Eğer ki burada bize izin verilmiyorsa, biz de başka ülkelerde yaparız bu yatırımı dedi. Ancak basında yazıldığı gibi Düsseldorf, Partizan, ya da başka bir takım ile ilgili ne bir görüşme ne de başka bir şey oldu. Hele Partizan'la masaya oturulduğu, koça teklif götürüldüğü haberleri külliyen yalan. Düsseldorf'u da basından okuduk, onlardan öğrendik, böyle bir durum olursa demek ki düşünülebilirmiş diye.' idi. Salsabasket özel haberidir.

1 Yorum Var:

Sarıkaya dedi ki...

Madem "Kulübün kapatılması" konusuna bi' açıklık getirilemiyor, benim bi' fikrim geldi ;

Nasıl olsa Efes, TBL'de aldığı dereceye bakılmaksızın EL'e doğrudan katılıyor. Hatta ULEB'in de ana sponsorlarından biri.

Kapanması söz konusu olursa, Efes'in sadece EL'e katılacağı açıklansın. Böylece olay iç siyaset maymunluğundan Avrupa boyutuna taşınmış olur, herkez kazanır. İktidar tabanına şirinlik yapmış olur. Avrupada Efesliler, Efes'i canlı seyretme ayrıcalığından mahrum kalmamış olur. Sadece Fenerbahçe'nin seyirci ortalaması biraz düşer, o kadar!:-))