4 Haziran 2010 Cuma

Ergin Ataman'la Efes'in Yolları Ayrıldı (Resmi Açıklama)

Efes Pilsen kulübü kendi resmi sitesinden yaptığı şu açıklamayla duyurdu haberi. 2 yıllık sözleşmesi sona eren tecrübeli çalıştırıcı ile yeni sözleşme yapılmadı. Gerçi Efes Pilsen için de durum fazlasıyla muallakta şu anda. Ama bekleyip görmekten başka da çaremiz yok şimdilik. Çalıştığı son 2 yılda, lig şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası olmak üzere 3 farklı kupa kaldıran Ergin Ataman, yine de totale bakıldığında özellikle Avrupa arenasındaki düşük performansı ile kulübün en yüksek bütçeli sezonlarında epey bir beklenti altı kaldı.

8 Yorum Yapılmış:

Ahmet Karadag dedi ki...

Evet, Ataman maalesef basarisiz oldu... Efes coachlarinin basarisi TBL'de kazanilan sampiyonluklarla veya final oynamlarla ölcülemez. Ataman'li EL sezonlari hüsranla sona ermistir.
Simdi yapilmasi gereken tek sey, kulübün kapatilmamasi icin bütün imkanlarin kullanilmasi. Gerisi hikaye...

10ur dedi ki...

ergin atamanın twitter hesabının gerçek olduğunu anladım ben. sağolsun kendisi ayrılık haberini resmi açıklamadan 2 saat önce duyurdu :)
eh galatasarayın oktay hoca hamlesinden sonra bjkte bir ergin hoca hamlesi yapar artık.
fenerede spahija geldimi hele birde efes kapatılmadımı üstüne telekom bu sefer hatasız takım kurdumu lig radından yenmez artık...
çok mu şey istedim acaba ?????

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Geç bile alınmış bir karar..

Kapkan dedi ki...

çoktan gönderileliydi. şampiyonluğa mal olan bir hata oldu bu geç kalma.
yazık ki bunca bütçeyle böyle bir hayal kırıklığı buda başarıdır.

mustafa can dedi ki...

artık efes in iyi bir taktisyen koca ihtiyacı var blatt ve ataman tutmadı dikiş.ama öncelikle su yabancı vurdumduymazlıgından kurtulması lazım kac sezondur bi verim alınamıyor ve yabancılara verilen deger yerlilere verilmedıgı gibi eldeki değerlerdede hiç bir ilerleme yok örnek olarak sinan kaya ender de ne gibi bi gelişme var son 3 yılda bana söleyin lütfen zaten baska yerli var mı efeste???

onur dedi ki...

Kendini hiç geliştirememişti son yıllarda. Final serisindeki performansı da tuz biber ekti üzerine. Başaltı takımlarda iyi mentor/koç olarak başarılı olur; Telekom ya da BJK yakışır.

Gurcay dedi ki...

Geçen sene takım Top-16 göremediğinde sezon ortasında veya bu sezona başlamadan gitmeliydi. Yönetim "şampiyonluğa rağmen" gönderemedi. Bu sene de Malaga'nın hediyesiyle Top-16 görüldü; şampiyonluk da gidince nihayet gönderdiler. Efes'deki 2. dönemi malesef çok kötüydü. Nachbar, Rakocevic ve Kasun gibi yıldızları heba etti; verim alamadı. Dahası oyuncuları Efes'e küstürdü. Seneye (kulüp kapanmaz veya küçülmezse) hangisi takımda kalır, belli değil.
Efes Pilsen'e Vujosevic, Obradovic veya Örs'den bir tanesi yakışır ama hiçbiri olmayacağını biliyorum. Erman Kunter dedikodusu dönüyor; bence Kunter'e Euroleague'de şans vermek adına güzel bir hamle olur. Takımı Blatt veya Ataman'dan daha kötü yönetmeyeceğinden eminim.

Sarıkaya dedi ki...

Valla Efes'de son durum ;

Yasanın çıkması durumunda bile, Efes'e bir yıl süre tanınıyormuş, kapanması için.

Federasyona yakın kaynaklara göre, ki bunu Turgay Demirel'in kendisi olarak da okuyabilirsiniz!:-)) Efes seneye de TBL'ye katılıyormuş...

Kanaatimce, yasanın bu yasama döneminde çıkması da söz konusu değil. Tatilden sonra Allah Kerim!. Zaten 2011'de seçim var.
Laubaliliğe bakar mısınız?:-((