17 Haziran 2010 Perşembe

Erman Kunter Efes'le Anlaşamadı (İşte Detaylar)

Fransa Ligi'nde şampiyonluğa ulaşarak büyük bir başarıya ulaşan Erman Kunter, kendisiyle yakından ilgilenen Efes Pilsen'in teklifini reddetti. Basında 'Bitti' gözüyle bakılan bu transferin Efes Pilsen'in sadece 1 yıllık sözleşme ve beklentilerin çok daha altında bir rakam önermesi ile suya düştü. 1 yıllık sözleşmeyi 'Kapanma ihtimali' nedeniyle anlayabiliyorum ama düşük miktarlı bir kontrat önermenin mantığını çözemiyorum. Kunter haklı, sonuna kadar hem de. Kimlere neler ödendi de, Avrupa'da düşük bütçeli bir takıma lig şampiyonluğu kazandıran ve orada el üstünde tutulan bu adama mı ödenemiyor? Cholet'nin Kunter'e açık çek sayılabilecek bir teklifi var malum. 'Sen yaz kontratın süresini de, parasını da' diyorlar. Teraziye koyuyorum da, Efes her türlü havada kalıyor. Salsabasket özel haberidir.

2 Yorum Yapılmış:

Bülent Kıyışkan dedi ki...

Anlamıyorum bu Türk kulüplerini; yabancı olunca bir dünya para dökerler (tazminatları da cabası); iş yerliye gelince bir anda cimrileşirler.

Efes eğer yerli koç istiyorsa daha iyisini bulma şansı yok. Bence yabancıya bir dünya para dökeceklerine aynı parayı Erman Kunter'e versinler.

basketçi dedi ki...

http://naumoski7.blogspot.com/2010/06/kunter-2-yl-daha-cholet-basket-de.html
kunter 2 yıllık imza attı