1 Haziran 2010 Salı

G.Saray Cafe Crown'da Yeni Koç: Oktay Mahmuti

Sabah erken saatlerde yazmıştık haberi, öğlen saatlerinde iş kesinlik kazandı. Az önce NTVSpor son dakika haberi olarak verdi gelişmeyi. Haydi hayırlı olsun bakalım sarı kırmızılı camiaya. Cem Akdağ'a yapılan vefasızlığın boyutlarını ise ayrı bir yazıda ele almak lazım, zira satır aralarında kaybolmamalı.

14 Yorum Yapılmış:

ako dedi ki...

Terazinin bir yanında Cem Akdağa yapılan ayıp (gerçi gelişmeleri daha bilmiyoruz), diğer yanda Galatasaraya uzun yıllardan sonra gelen en iddalı koç Oktay Mahmudi. Cem Akdağ tarafı bende ağır basıyor

MaMi dedi ki...

Bir Oktay Mahmuti yazısı bekliyoruz

Adsız dedi ki...

Hayırlı olsun ama Cem Akdağ'a yapılan cidden vefasızlık.

KEREM dedi ki...

Oktay Mahmuti en beğendiğim yerli koçtur. Hele hele Galatasaray için mükemmel bir hamledir.

Yalnız Cem Hoca'nın gidişinin detaylarını öğrenmeden kimseye bravo demem. Bugüne kadar hep doğru gibi görünen ama etik açıdan doğru olmayan şeylerin karşısında durduk yine de duracağız. Tabi Oktay Hoca'yı bazılarının yerine koyacak da değiliz.

Teşekkürler Cem Hoca, hoşgeldin Oktay Hoca.

Bapsteba dedi ki...

Oktay Mahmuti'nin gelmesi güzel ama verilecek transfer bütçesi ne kadar olacak?Hele elinden Evren Büker,Jasaitis ve Darius Washington'ı kaçırdıysan bu konu daha da önemli demektir.

Sarıkaya dedi ki...

Oktay hocanın kalbimizdeki yeri başkadır. Adam gibi adamdır. Az sayıdaki Efeslinin büyük kısmı sırf Oktay hocayı seyretmek için Galatasaray maçlarına gidecektir, önümüzdeki sezon. En merak ettiğim konu da, Oktay hocanın Galatasaray taraftarı ile kurucağı ilişkidir.

onur dedi ki...

Sezon sonunda Ertuğrul Erdoğan (valla önceki maç yazılarında hiç ismini geçirmemişsiniz, mecburen FB-Ülker sitesine baktım) yerine yabancı bir antrenör getirildiğinde (muhtemelen; hatta ve hatta kendisi final serisinde takımın başında parkede iken sitede bas bas "Spahija gelecek takımın başına" diye anons ederken "vefa" kelimesini hiç kullanmamanız dikkatimi çekti? Unutkanlık mı yoksa inceden bir giydireyim rakip camiaya kaygısı mı anlayamadım?

saLsa dedi ki...

@ onur

Nasıl bir kafayla yazıyorsun anlamadım cidden? Ertuğrul hoca takımın yardımcı koçu ve şu anda mecburiyetten takımı yönetiyor. He ama sene sonunda takım şampiyon olursa atıyorum yönetim gidip kendisine 'Seneye head coachumuz ol' derse ve o da kabul ederse, ama sonradan yerine x kişisi ile anlaşılırsa bu da vefasızlık olur. Ama şu an öyle bir plan yok, Ertuğrul hoca mecburiyetten aldığı gemiyi karaya yanaştıracak ve seneye yeniden yardımcı koçluk görevine dönecek. Bu iki olayın arasında ne gibi bir bağlantı kurdun anlayamadım. Hayır ne kullanıoyrsanız bana da verin de en azından aynı mantıkla düşünelim.

saLsa

10ur dedi ki...

hehe salsayıda kızdırdınız sonunda.
ama hap kullanmak T.C. sınırları dışında yasa dışı benden uyarması :)))

onur dedi ki...

Demem odur ki (muhtemelen) sezon sonunda FB-Ülker şampiyon olacak; dolayısı ile final serisinde takımın başında parkeye çıkan Ertuğrul Hoca da "zor zamanda dümeni ele alan muzaffer komutan" olacak; basın da böyle yazacak, taraftar da böyle söyleyecek. Sanırım buraya kadar bir sorun yok? Sonra Spahija (ya da başkası) gelecek ve (muhtemelen) kendi yardımcı koçlarını getirecek yanında. İşte o zaman da kimse bahsetmeyecek vefadan, bozadan vs. Sanki 3 ay önce Ertuğrul Hoca'yı "muzaffer komutan" ilan etmemişler gibi!

Bilmem anlatabildim mi? Madde olarak da bir tutam Aristo mantığı ile iki doz analitik geometri kullanıyorum acaip kafa yapıyor. Herkese tavsiye ederim. Öncesinde tarih okuyunca hele iki gün bulutlarda geziyor insan...

Ufuk Çağdaş Erdem dedi ki...

Sporda vefa olmaz arkadaşlar..Daha büyük hedefler adına her zaman profesyonellik kuralları içerisinde yönetimler kararlar alırlar..Bu aldıkları kararların sonuçlarına göre de hesap verirler..Bu takımlar kolej takımı değil ki vefadan falan bahsedelim..Ha olur da Mahmuti ile yere çakılır Galatasaray o zaman hesap sorarsınız ve Akdağ'a yapılanlar yanlıştı dersiniz..Hepimiz de biliyoruz ki Mahmuti ile büyük hedeflere ulaşmak Akdağ ile ulaşmaktan daha olasıdır..

Bir örnek verelim..2003 yılında Detroit'i Doğu finaline çıkaran ve o takımı oluşturan Rick Carlislie ile Detroit yollarını ayırmış ve Larry Brown'ı getirmişti..Aynı vefa vefasızlık örnekleri o zaman da konuşulmuştu..Fakat Carlislie ile başaramadığı şampiyonluğu Detroit Larry Brown ile kazanmıştı..Sanırım anlatmak istediğim şey anlaşıldı

Kapkan dedi ki...

ortada küçük bir vefasızlık olabilir. ama ulusararası arenada oktay mahmuti iyi seçim derim. zira cem akdağ koskoca gaalatasaray'a 0 çektirmişti. uzun vadeli iyi bir takım kurmak için bunu yapmak gerekir.

Sarp dedi ki...

@Kapkan,

Koskaca Galatasaray ha? 4 yabancısı ve Evren dışında hangisi koskoca(!) bir takımda oynayabilir. Wilkinson ve Washington'ın AKdağ ile beraber performanslarını nasıl arttığına da ayrıca dikiz. Dar rotasyon, haftada iki ma. ve küme düşme stresiyle o takım birçok maçı sonuna kadar başa baş oynadı. Daha ne bekliyordun?

guepetto dedi ki...

Mahmuti doğru seçim (mi ?)Herşey göreceli - izafi
Görev aldığı dönemlerde efes hep en büyük bütçeli takımıydı bizim liglerde ve de eurolige göre de en büyük bütçelilerden.final four hedefleyen kadroları çalıştırdı.GS bu bütçeleri verecek mi ?? hangi yerli rotasyonuna sahip olacak ? Akdağ-Yeşildağ ikilisi bu sene en zor durumdaki bir takıma güzel basketbol oynatmanın yanısıra iyi sonuçlar da elde ettiler.GS şu anda sadece lige konsantre olacak .Euroleague koçu ile anlaşıyor isen hedef şampiyonluk ve sonrası euroleague.demek ki en az 3 yıllık kontrat olmalı.Ve de şampiyon olacak kadro kurulmalı.Şu anda yerli rotasyonda şampiyonluğa oynayacak kadroyu kurmak için efes fener bjk banvit telekom dan alınacak oyuncular gereklidir.Bu da yüksek bütçe demektir.Kontratı bitenler (nispeten az pahalı ) veya bitmeyenler (daha pahalı)Yabancılar da 5 (4+1 yedek)kaliteli olmalıdır .yoksa şampiyonluk hayaldir.GS bu bütçeyi ayırmış ise ortalık şenlenecek rekabet artacak demektir.Bütçe olmadığı takdirde Mahmuti tarzı takım idaresi genç ve yükselecek oyunculardan kurulu bir takım için uygun değildir ki bu bile mevcut GS kadrosu bu tür genç oyunculara sahip değil (evren gitti cemal meçhul) sahip olmaya kalkmak da yine bütçe işi.