24 Haziran 2010 Perşembe

G.Saray Haluk Yıldırım'la Anlaştı

Aklımdan geçmiyor değildi ve gerçekleşti. Resmi siteden açıklama geldi. Beşiktaş Cola Turka takım kaptanı Haluk Yıldırım yeni sezonda G.Saray Cafe Crown forması giyecek. İlerlemiş yaşına rağmen ortaya koyduğu performansla ligin fark yaratan yerlilerinden biri olan Haluk Yıldırım, Beşiktaş basketbol şubesinde yaşananlara isyan ederek geçen günlerde Şeref Yalçın hakkında bir deklarasyon yayınlamıştı. Oktay Mahmuti'nin Efes Pilsen'de Prkacin'e teslim ettiği saha içi liderlik yetkisi, bu yıl Haluk Yıldırım'da olacak anlaşılan. Ancak bu işin bir de sarı kırmızılı taraftarlar tarafındaki durumu var ki, Haluk Yıldırım'la pek hoş anıları yok onların. Bir Kaya Peker vakası da orada yaşanacak.

14 Yorum Yapılmış:

KEREM dedi ki...

Mirsad'ı da istiyorum :)

kenz dedi ki...

Haluk ve gs taraftarı arasında ne yaşanmıştı ki? Hatırlayamadım.

KEREM dedi ki...

Küfürleşme olayından bahsediliyor onu tam olarak bilmiyorum. Bu konuda yazmak hoş olmaz bu yüzden.

Ama GS taraftarının hemen her takımda rakibin gergin oyuncuları ile diyalogları olur sık sık. Mirsad, Nevriye, Barış Güney, Barış Özcan, Rasim, İbrahim Kutluay, İnanç Koç da Haluk Yıldırım gibi bunlardan birkaçı.

Yani ciddi bir olay olmasa da sık sık geriginlikler yaşadığın bir oyuncuyla anlaşmak taraftarın istediği birşey değil. GS taraftarı üçlü çektirmeyi sever şimdi gidip kaptan Haluk'a mı çektirecek.

turgut dedi ki...

kulüp takımlarının bir oyuncuyu hedef ve düşman ilan etmesi yakışıksız ve ilkel.basketbol farklı olmalı.

KEREM dedi ki...

Turgut bey oyuncular tahrik edici şeyler yapmadıkça kimse kimseye düşman olmaz. Ayrıca dünyanın her yerinde var bu bize özgü birşeymiş gibi küçümseyici ifadeler kullanmanız hoş değil.

turgut dedi ki...

ben bize özgü birşey demedim.her yerde var ve bu ayıplanması gereken bir durum.sonuçta nba de de olsa burda da olsa ilkel.bunu ron artest açısından da ona bira döken seyirci açısından da nahoş.tahrik etme konusunda seyirciler de oyuncular da sorumlular.ikisi de ipin ucunu kaçırmamalı.seyircilerin oyuncuya düşman olması ise tam anlamıyla anlaşılmaz birşey.haluk yıldırım çok kaliteli bir insandır.bjk lıların ona düşman olması kabul edilebilir mi sizce? yada fb lilerin kayaya düşman olması..

KEREM dedi ki...

Öncelikle bize özgü kısmını yanlış anladım pardon.

Olaya çift taraflı bakmak lazım bir de. Ben Haluk'a tezahürat yapılırken oradaydım. Şimdi o bağıran adamın sonra bağrına basması çelişki değil mi?

Aynı şekilde Kaya'ya o kadar küfredildi. Şimdi bu transfer FB için çok iyi oldu ama eleştiren adam da haklı değil mi? O kadar sinir krizi geçirmiş tribünde şimdi Kaya'ya sevgi gösterisi mi yapacak.

Bana ters geliyor tabi de herkesin kendi düşüncesi sonuçta :)

turgut dedi ki...

şimdi maç atmosferi çok farklı oluyor.orada insanlar sanki birbirini parçalayacak gibiler.gerek tribünde gerek sahada.ama maç bitince insanlar dağılınca otobüse binince yer veriyorlar ayaktaki eğer sakatsa düşkünse.belki o abdi ipekçide karşı tribündeydi..sonuçta kaya rasim mirsad gibi oyuncular maç içinde elektriklenmeden çok etkilenen oyuncular.keza yakın çekimde ve semih in ömer onanın kaç kez a.q dediğini okuyorum dudağından.bunu seyirci oyuncuya diyor sesli şekilde oyuncu da diyor belli ki.yani sahada olanlar sahada bitmeli bence.bitiş düdüğüyle.ben ayrıca futbolda çok görülen oyuncunun taraftar olduğu takımı beyan etmesini bu yönde davranışlar benimsemesini çok yadırgıyorum.şimdi ben futbolda gs ı baskette feneri tutuyorum desem kıyamet kopar eminim.ama bu böyle :)

Kapkan dedi ki...

Haluk ile GS taraftarlarının bir sorunu olduğunu bilmiyorudm. ama asıl anlamadığım şey 38 yaşına girmiş bir adamı takıma transfer etmek anlamsızlığı

onur dedi ki...

1) Bir GS taraftarı olarak ayyuka çıkmış bir olay hatırlamıyorum; sanırım FB-Ülker taraftarları son transferden dolayı kendilerine gelemediler, bok atıyorlar :)

2) Haluk son derece hırslı ve kendisine bakan iyi bir profesyoneldir. Yaşı gereği artık aldığı süreyi de dert etmez. 3 numarada sertlik getirir, arada bir attığı üçlüklerle maç kazandırabilir. Zararı olmaz yararı olur.

3) Ermal, Haluk, Rancick...sert bir takım kuruyor hoca; potansiyelli gençleri de katabilirse (ki başladı operasyona) 2-3 sene sonra epey ses getirebilir

dfn05 dedi ki...

haluk yıldırıma özellikle beşiktaşla son dönemde yaşadığı olaylardaki duruşu nedeniyle sempati duyuyordum ancak ne galatasaraya bi faydası olur ne de galatasarayın ona .. ya gercekten profesyonellik olayı benimde canımı sıkmaya basladı .. bi gün gsde bi gün fbde bi gün bjkde olan oyuncular aşırı itici .. bu ülkede sadece bu 3ünden birinde oynamış , transfer gerekirse yurtdısına gitmiş diger ikisine hiç uğramamış insanlara saygı duyuldugunun farkında degil mi hiç biri ? gerçi farkındalarda umursamıyorlar .. para .. garip .. kominist mi olsaydık kuzey kore gibi bu kişiliksizlikleri para için satılışları tek olayın para oluşunu yenebilmek için ..

KEREM dedi ki...

onur bok atıyorlar dediğin ben isem ben Galatasaray taraftarıyım. gsbasket.org'dan Kerem Seçer.

Cengizhan dedi ki...

@ onur

burda bok atan fenerbahçeli kim? her şeyide fenerbahçeye bağlayın kardeş :) aferin size

Ali dedi ki...

Haluk Yıldırım hangi yüzle karşımıza çıkacaksın?
O salonda o küfürleri etrafa savururken ordaydım,o forma ile İpekçi'ye çıkacağın ilk günde orda olacağım,acıyarak yüzüne bakmak için,bir insanın para için neler yapabileceğini görmek için emin ol ilk günü kaçırmayacağım!