25 Haziran 2010 Cuma

Hakan Demirel Yeniden Erdemir'de

Bu yılki bütçesini 1.2 M $ olarak belirleyen ve transferde rakiplerine göre biraz daha geç kalan Erdemir, oyun kurucu pozisyonu için eski oyuncusu Hakan Demirel ile anlaştı. 2 yıl önce Erdemir formasıyla yakaladığı çıkışı, geçen yıl Daçka'da hem sakatlık hem de idari problemler nedeniyle yerin altına gömen Hakan için yeniden çıkış vakti. Kariyerine suni teneffüs niyetine gelmiş Ereğli ve Ahmet Çakı ile tekrardan yolları kesişti. Hayırlısı olur inşallah iki taraf için de. Erdemir'de Hakan Demirel'in yanına bir yerli back-up guard daha alınıp o bölgenin tamamen Türklere teslim edileceğini belirterek bitirelim postumuzu. Salsabasket özel haberidir.

4 Yorum Yapılmış:

turgut dedi ki...

hakan ın ncaa kariyeri hakkında bilgisi olan var mı

yangchonchoi dedi ki...

Hakan NCAA'de Gonzagaya gidip ceza almış ve oynamadan Türkiye'ye dönmüştü.
O değil de hey gidi günler diyip,Hakan'ın ilerleme kaydedemediğini bırakın sürekli gerisin geriye gittiğini düşünüp iç çekerken, Muyu Abimizin ekşisözlükte 2006'da yazdığı cümleye rast geldim: "Solak ve şut atamayan guardlar kulübünün son üyesi.bir diğer örneği için;(bkz: dogus balbay"
Hakan bu tanımlama cümlesinden bir türlü sıyrılamadı;önceki postlarda tartıştığımız Mehmet Yağmur,Berent Kavaklıoğlu isimlerinden çok çok ilerdeydi kendisi.2002 yılında İzmir'de Mehmet'li Karşıyaka'ya karşı bir hazırlık maçı vardı ki dillere destan.İnanılmaz bir fundamental,atletizm,kanat uzunluğu ve özgüven... Yalnız özgüveninin tavanda olduğu o zamanlarda bile şutu hiç bu özelliklerini tamamlayamadı.Ancak yine de bir Teodosic'e,Tepic'e hatta Kalnietis'e bakıyorum bir de Hakan'a ve tek problem şut olamaz diyorum.Bir yerlerde,çok temelde,büyük bir hata var sürekli yapılan.Ve Hakan nezdinde sormak istiyorum;Neden ümit milli seviyesine kadar yaşıtları arasında parmakla gösterilen bu oyuncular bir üst kademede sinip,kayboluyorlar?Acaba Salsa senden veya bu işle ilgilenenlerden karşılaştırmalı olarak Sırbistan örneği ile Türkiye örneği hakkında bir analiz yazısı gelebilir mi?Zira arada gözle görülen inanılmaz bir fark var üst yapıya gelince ve ben ne yazık ki Sırbistan'ın eğitim sistemine vs hakim değilim. Son olarak son yıllarda beklentilere en çok -belki de tek- karşılık verebilen oyuncu,Ersan'ın Özbek olduğunu ve 15 yaşındayken Türkiye'ye geldiğini de hatırlatmak istiyorum. Sanırım bu iş sadece parkede olmuyor;parke dışında katetmemiz gereken daha çok yol var.Basketbolda Cenk,Oğuz ya da futbolda Batuhan yaratmak yerine keşke Diamantidis,Pekovic veya ne bileyim bir Klose yetiştirebilsek.

turgut dedi ki...

öncelikle açıklama için teşekkür ediyorum.evet hakan dan beklentiler çok yüksekti.milli takımda ilk 5 başlayıp oturduğu dönemde oynayacağı takıma gitmek yerine benchde oturmayı tercih etti cenk gibi.oğuz savaş ın fb ülkerle yaşadığı sorunun temelinde bu vardı.bi oyuncu bence belli bir aşamaya kadar oynayacağı takımı kovalamalı..
evet bence böyle bir başlık güzel olurdu.harun,ibrahim ve serkandan sonra neden şutu güven veren istirkrarlı bir skorerimiz yok? neden hiçbir point guardımız skorer değil.bu sorun şu anki ümit ve hatta genç milli takımımızda da devam ediyor! 94 lülere kadar etkili bir şutörümüz etkili bir point guardımız(skor anlamında) yok.yugoslav ekolü guardlara öylesine bir müsamaha var ki adam başka bir ülkenin takımında bile sokamasa bile korkusuzca şut atabiliyor.

basketçi dedi ki...

emin olun tek problem şut
basketbolda tehdit vardır ama bunların en önemlisi şut tehditidir
şutun yoksa diğer tehditleri savunmanız kolaylaşır
bir adım geriden alırsınız pas kanalını tıkarsınız adamı bitirirsiniz