4 Haziran 2010 Cuma

Robert Hite: NBA'i İstiyorum

2009-10 sezonunu İtalya liginde 3 farklı takımda (Montegranaro, Caserta, Reggio Emilia) geçiren Robert Hite hedefini NBA olarak belirledi. Bir dönem G.Saray Cafe Crown formasıyla da izlediğimiz Hite 'Summer League'de oynayacağım ve garanti kontrat kapmaya çalışacağım. Bu benim hedefim ve hedefime ulaşmak için de çok fazla çalışacağım' diye konuştu. Şahsen çok beğenirim Hite'ı. Avrupa'da Final-4 yapan G.Saray Cafe Crown kadrosunun en önemli parçasıydı. Gelse bizim lige, takır takır oynar yine. (Kaynak: Sportando)

7 Yorum Yapılmış:

HotSauce21 dedi ki...

atletik yetenekleri muazzam ama oyun bilgisi ve şut istikrarı üst düzey avrupa basketbolu için maalesef yeterli değil bence.

saLsa dedi ki...

@ HotSauce

Olmadı zaten üst seviylerde. Yapamadı. Ama bizim ligin 3. 4. 5. 6. sıra takımlarında ciddi fark yaratır, keza Eurocup'ta da iş yapar.

saLsa

HotSauce21 dedi ki...

evet,cafe crown'dayken eurocup'ta güzel işler yapmıştı. tribünleri coşturup göze hitap eden baya bi hareketide olmuştu. hele bi maç aldığı bir ribaund vardı ki hala gözümün önünden gitmez.

@lperen dedi ki...

bu adam uzaklardan güzel üçlük sallardı vakti zamanında.

Kapkan dedi ki...

şutu zayıf bir oyuncu. ama inanılmaz yükseğe sıçrıyordu. fakat dediğim gibi şutu 2-3 numara oynayan bir oyuncu için oldukça zayıf

Monty Brogan dedi ki...

Çok güzel performanslar göstermişti İstanbuldayken yanlız muazzam yeteneklerine rağmen oynadığı mevkiye kıyasla çok fazla ayaklarının yere basamadığını düşünüyorum.Bu da oyun bilgisiyle açıklanabilir.

Gerçi bu o sene ki Galatasaray CC kadrosu için söylenebilecek bir söz.

Çünkü bakıcak olursak sonrasında De-Gaines-Hite büyük Avrupa takımlarına transfer olmalarına rağmen bir türlü tutunamadılar

Sarp dedi ki...

Şutu zayıf bir oyuncu değil. İstikrarsız demek lazım. Yoksa bizdeyken iyi yüzde yakalamıştı üçlüklerde. NCAA kariyeridne de iyiydi üçlük yüzdesi hatırladığım kadarıyla. Ayrıca çembere kadar gitmeden, penetrelerini jump shotla da bitirebiliyordu.

Sorunu yukarıda yazıldığı gibi düşük oyun bilgisi ve çok kötü pasör olması.

O ribaundını ben de hala unutmam. Rakibinin belini geçmişti ayakları herhalde. Salonda canlı canlı önümüzden uçtuğu ilk maçındaki smaç pozisyonu da aklımdadır hala. Yolu açık olsun.