25 Haziran 2010 Cuma

Mecburen Mecburiyetten: Erwin Dudley

Kadrosundan Ermal'i ve Kaya'yı kaybeden, 'Alırım' diye güvendiği Oğuz Savaş'ı takımından çıkartamayan Efes Pilsen, piyasada kalan tek yerli uzuna, Erwin Dudley'e sarılmış durumda. Aslında iş tam anlamıyla zincirleme gelişti. Kaya ve Kerem Gönlüm'e güvenen Efes, Ermal'le sözleşme yenilemedi. Sonrasında Oğuz Savaş konusunda büyük yol katettiler, bu nedenle Kaya'ya biraz da 'Git' der gibilerinden komik bir rakam teklif ettiler. Ama Oğuz Savaş'ı da transfer edemeyince şimdi dımdızlak kaldılar. Mecburen de Dudley'e sarıldılar. İş imza aşamasında deniyor, hayırlısı olsun. Ama Kasun kalacaksa bile, oraya 5 numarayı yedekleyebilecek biri daha şart. Çünkü ne Dudley ne de Gönlüm, Kaya gibi yeri geldiğinde 4 yeri geldiğinde 5 oynayabilip, gerekli sertliği verebilecek isim durumundalar. Hele Dudley'nin jelibon kıvamındaki savunması onları epey bir zorlayacaktır bence. Sahi Dusan vardı değil mi bir de? Bundan iyi fırsat mı var?

5 Yorum Yapılmış:

tuna54 dedi ki...

kayaya güvenecek birşey kalmıştımı sizce?:)pes.

Sarıkaya dedi ki...

Bahse konu "dımdızlak kalan" takımın bir sene sonraki halinin ne olacağı belli oldu da, benim mi haberim olmadı? Aydınlatırsanız sevinirim..

Kapkan dedi ki...

kaya tercihini aylar önce yapmıştı zaten. efes pilsen'in komik para teklif ettiği felan yok.

brs dedi ki...

anıl rıca edıcem galatasarayın transfer hamlelerını ıceren bı yazı beklıyorum senden ozellıkle yabancı transferınden neler beklemelıyız ıkıncı kalıte mı yoksa ıyı yabancılarmı?

Gurcay dedi ki...

Ömer Aşık ve Furkan'ın isimleri hiç geçmiyor transfer dedikodularında. Bu iki oyuncu alamayacaksa yedek pivotumuz bence Dusan olsun. Umarım rotasyona girer.

Oğuz-Kaya transferinde Efes Pilsen yönetimi başarısız olduğu doğru ama Önder Abi'nin değindiği konu da gerçek: Bu takımın 1 sene sonra olmayabileceğini herkes biliyor. Efes 1+x teklifleri ile oyuncu almaya çalışıyor. Yabancı oyuncular için opsiyonlu teklifler problem olmayabilir ama yerli oyuncuların işine gelmiyor bu şekilde transfer olmak... Efes'in bu sene yerli oyuncu transferinde sessiz kalmasının sebebi tamamıyla bu durumdur.

Son olarak Dudley transferi çok gereksiz. Keşke Orhan Hacıyeva kalsaydı takımda. Dudley'den daha fazla katkı verirdi.