25 Haziran 2010 Cuma

Medical Park Trabzonspor İstanbul'a Taşınabilir

Sezonun iddialı takımlarından Medical Park Trabzonspor, salonsuzluk sıkıntısı nedeniyle İstanbul'a taşınma durumuyla karşı karşıya. Şu an için kesin bir şey yok ama eğer ki şartlar beklendiği gibi gelişmez ise alınacak mecburi kararlardan biri de bu. Bunun da izahı Trabzonluların kendi takımlarını Trabzon'da izleyemeyecek olmaları.

Peki durum nedir? Şu anda inşaatı süren 7.500 kişilik salon anca Ocak ayı gibi yetişiyor. Ama bir kesinliği yok. Yani ona bel bağlayarak bir iş yapmak bu sezon için imkansız. Geriye kalan 19 Mayıs Spor Salonu ise Beko Basketbol Ligi için yetersiz ve bir modernizasyon gerektiriyor. Şayet bunu kulüp yaparsa (ki kulübün istediği de bu) hemen yetiştirilecek. Kulüp bu işin altından kalkmak için sponsorlarla görüşüp anlaşmış zaten. Ancak iş ihale usulü açılır ve alacak firmanın işe başlaması, bitirmesi beklenirse, takım ne idman yapabilecek, ne de salon sezon açılışına yetişecek. Sadri Şener bugün konuyla ilgili bir açıklama yapmış Anadolu Ajansı'na, fikirlerini sorduğumuz Doğan Hakyemez ise konunun önümüzdeki hafta başında kesin olarak netleşeceğini belirtti. Beklemekten başka çare yok.

Evet Trabzonspor İstanbul'da seyirci sıkıntısı çekmez ama Trabzon deplasmanının lige katacağı havanın yerini de kimse dolduramaz. İnşallah ilgililer gerekli özveriyi gösterirler de böyle mecburi bir karar almak durumunda kalmaz kulüp.

3 Yorum Yapılmış:

Utku61 dedi ki...

Trabzonda ilgilerin ne iş yaptıkları da meçhul ya! Yeni yapılan salonu dodo soruyor yetişip yetişmeyeceğini il müdürü bilmem diyor! Nasıl bir il müdürüyse nerenin il müdürüyse şehrine yapılan salonun ne zaman biteceğinden bi haber! Tarih veremez.. 19 mayısı ver bize devletin cebinden para çıkmadan yaptıralım derler o da kabul görmez. En sonunda millete ihtilal yaptıracaklar Trabzonda.. :)

Ahmet Karadag dedi ki...

Hastahane Istanbul'da olduguna göre salonun da Istanbul'da olmasi bir sikinti yaratmaz bence... :)

Brky#13 dedi ki...

yürü beah utkucum kim tutar seni..!!!! :D :D