12 Haziran 2010 Cumartesi

Mutlu Akpınar Banvit'te

Yeni teknik ekibiyle birlikte geniş çaplı bir revizyona gitmesi beklenen Türk Telekom'da kadroda tutulmak istenen isimlerden biri olarak duymuştum Mutlu'yu. Bora Hun Paçun ile transfer sezonunu açan Banvit'in ikinci transferi olarak imzayı atmış bugün. 'Takımın eksik bölgelerine takviye yapıyoruz. Mutlu'nun hem atletizmiyle hem de 2 pozisyonu oynayabilme özelliği ile önümüzdeki sezon bize katkı yapacağını düşünüyorum.' demiş imza töreninde Genel Menajer Turgay Çataloluk. 1999 yılında Avrupa üçüncülüğü yaşayan Yıldız Milli takımda yer aldıktan sonra 17 yaşında A takıma çıktığı Türk Telekom'da tam 10 sezon geçirdi Mutlu Akpınar. 'Dakika mı Para mı?' ikileminde sürekli olarak parayı tercih etmesi neticesinde 27 yaşında çok farklı bir Mutlu Akpınar portresi var artık karşımızda. Atletik özellikleri, yetenekleri herkes tarafından bilinirken bu on yılda takımıyla birlikte bir arpa boyu yol ilerleyememesi acı tabii ki. Orhun Ene yönetiminde geç de olsa yeni bir başlangıç yapabilir Bandırma'da. Tüm yaşanmışlıklara rağmen yeni başlangıçlar iyidir her zaman için. Hayatta da basketbolda da. Hayırlısı olsun hem Mutlu hem de Banvit için.

3 Yorum Yapılmış:

onur dedi ki...

@Salsa
mutlu için buyuk bu adım telekom yollamasa ayrılacağıda yoktu zaten soner mutlu umıt kalmıyormuydu telekom da eskı takımdan kımse kalmıcakmı?

basketçi dedi ki...

telekom çalışmayı sevmeyen oyuncularla dolu bir takımdı
şimdi memur zihniyetinde antrenmanlara gelip takılan
antrenman biter bitmez ciplerine atlayıp tozu dumana katan oyunculardan bir bir kurtuluyorlar
tutku bu gurubun ele başı,sıra mutlaka onada gelecektir.
mutlu telekomdan ayrılmakla çok geç bile kaldı,umarım kendisini antrenmalara daha fazla verir dahası ekstra antrenmanlar yaparak kendisini geliştirir.

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Potansiyeli olan bir oyuncu iyi takım seçmiş.Bu sene patlama yapabilir.