28 Haziran 2010 Pazartesi

NBA Türkiye - Temmuz 2010 Kapağı

Ara verdiği yayın hayatına yeniden dönen, yine Mete Aktaş önderliğindeki yeni ekibiyle yeni bir başlangıç yapacak olan NBA Türkiye dergisinin 1. sayı görseli yukarıda. 1 Temmuz'da raflardaki yerini alıp memlekette yok olup giden basketbol dergiciliği ateşini yeniden yakacak. İçinde bulunmaktan büyük gurur duyduğum yazar kadrosu şöyle: Yiğiter Uluğ, Mithat Bereket, İbrahim Kutluay, İsmet Badem, Doğan Hakyemez, Mete Aktaş, Ümit Avcı, Alp Ulagay, Caner Eler, Anıl Aksaç, Serdar Gürel, Oğuz Yenihayat, Sedat Koç, Emre Özcan, Ümit Can İlhan, Cem Pekdoğru, Şansal Kulabaş. Kapaktan da göreceğiniz üzere içerik sadece NBA temalı değil. Ben 2009-10 TBL Final Serisi ve Emir Preldzic yazılarımla naçizane bir katkı verdim dergiye. Lebron ve Kobe posterlerinin de hediye olarak verileceği bu dopdolu dergi için geri sayıma başlayabiliriz artık.

8 Yorum Yapılmış:

Cengizhan dedi ki...

Kapak güzel olmuş, çıktığında bir tane edineceğim. Hayırlı olsun..

vakilinchuk dedi ki...

İyi hoşta "Yılan gözler" nedir allasen... "Efsunkar bakışlar" filan olaydı oldu olacak. Tamam biliyoruz, "Black Mamba"da, işte...

Raflarda yeniden basketbol dergileri görmek çok güzel.

HotSauce21 dedi ki...

öncelikle hayırlı olsun,umarım mete kaptan gemiyi uzun yıllar boyunca marinaya yanaştırmak zorunda kalmaz.

genele bakıldığında kadro kendi alanlarında oldukça yeterli bilgi ve düzgün kaleme sahip kişiler.ismet badem ve dodo sırıtına ilk iki isim tabi bunlar arasında. yalnız dodo olayı iyice çığrından çıkmaya başladı sanki. yarın akşam arkadaşlarla sokakta basket oynamayı düşünüyorum,umarım orda da ortamı parsellememiştir.

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Oradaki kariyerinde de başarılar dilerim abi..

Lebowski dedi ki...

lütfen bu dergiye sahip çıkalım, ben hala fast break dergisinin 1995, 1996 vb. yılı sayılarını saklıyorum

Sheed dedi ki...

"snake eyes" diye güzel bi brian depalma filmi vardı.. genelde kapaklarda böyle sloganvari şeyler kullanılır, o bağlamda çok absürd değil bence..

ben dergi alırken kapağa, postere, yok 2006 özel takvimine pek önem vermem ama verenler var, belki onları ele geçirmek için yapılmış bi şey olabilir..

umarım uzun soluklu bi macera olur, herkesin emeğine sağlık şimdiden..

"he's got 14,000 eyewitnesses and no one saw a thing" kobe için de uygun bi cümle olurdu aslında :)

MixBasket - Ozan Aktay dedi ki...

@Lebowski

Fast-break dergisi e-dergi olarak 1 Temmuz'da çıkacak. Ama oldukça amatör bir şekilde. Maalesef basketbolumuza bu kadar değer veriliyor.

Ayrıca NBA Türkiye dergisinde Türkiye Basketbolu'na birkaç sayfa yer verilir. Tüm yazarlara başarılar, iyi çalışmalar diliyorum.

Sheed dedi ki...

evet mixbasket, bikaç sayfa olacak türk basketbolu.. yazar kadrosu da bunun göstergesi.. ismet badem, ümit avcı, doğan hakyemez, ibrahim kutluay, serdar gürel, oğuz yenihayat, anıl aksaç falan hep nba yazacak.. (ironi engelini geçenler yanlış anlamasın, yazamayacaklarından değil de..)

ismet badem hidayet'in hücumlarda hep topun döndüğü köşeden "soğuk" köşeye atıldığı teorisini 10 yıl sonra yeniden kağıda dökecek.. hatta ibrahim kutluay da hırs yapmış, oynayamadık bari yazarı olalım diye..