28 Haziran 2010 Pazartesi

Oyak Renault Alper Özcan İle Anlaştı

Bursa ekibinin yerli bir back-up guard aradığını belirtmiştik hatırlarsanız. Geçen sezonu Daçka'da geçiren 1989 doğumlu Alper Özcan ile 3 yıllığına anlaşmışlar, imza bugün atılacakmış bir aksilik çıkmaz ise. Alper'i TED Kolejliler'le düşerkenki sezonda son maçlarda çok pozitif bulmuştum. Son 2 sezondur gittiği takımla küme düşüyor ama dakika da alamıyordu pek. Bu yıl Ahmet Erdoğan'dan boşalan bölgede ciddi süreler alacak ve takımına katkı sağlayacaktır bence. Ayrıca Oyak Renault, Yeşimspor'dan da 2 transfer yaptı. 91 doğumlu Semih Yalçınkaya ve 92 doğumlu Oğuzhan Şan ile 5'er yıllık kontratlar yapılmış. Geleceğe yatırım ve bir sonraki sezon bittiğinde elde 7-8 oyuncu bulunması açısından önemli bir hamle. Semih 4-5 pozisyonlarında, Oğuzhan ise 2-3 pozisyonlarında oynuyormuş.

Bu 3 isim ile anlaşarak yerli transferini noktalayan Oyak Renault'da 1-2-4 numaralara alınacak 3 yabancıyla da kadronun son makyajı yapılmış olacak. Salsabasket özel haberidir.

4 Yorum Yapılmış:

Tayfun Yurdagül dedi ki...

2 sezondur oynadığı takımlar küme düşüyor.Oyak Renault dikkat etsin kendine :).Şaka tabiki gelişimini sürdüren genç bir oyuncu umarım faydalı olur.

Afrasyab dedi ki...

Ufuk ve Nedim devam edecek mi renaultla? galiba ilk 5leri kerem 'umut + 3 yabanci olacak. Iyi secilmis 3 yabanciyla Yucel hoca gene yapar yapacagini dusmez renault

saLsa dedi ki...

@Afrasyab

Doğrudur, Ufuk ve Nedim takımda kalıyorlar.

saLsa

Afrasyab dedi ki...

o zaman tecrubeleriyle rotasyonda biseyler yapabilir 2si de. kilit rol kerem de olacak bu sene insallah kendini kapi onune koyan basketbol sorumlusu gorumunlu basketbol sorunlusu sahsa kapagi takar