10 Haziran 2010 Perşembe

Oyak Renault'dan İlk Hamle: Umut Yenice

Önce Mutlu Demir'i, ardından da Ahmet Erdoğan'ı kaybederek yerli rotasyonundan darbe yiyen Oyak Renault'da tez elden hamleler başladı. Uzun rotasyonu için geçen yıl Antalya BŞB forması giyen Umut Yenice ile anlaşılmış. 2 yıllık sözleşme imzalayan Umut Yenice 1998-2001 yıllarında formasını giydiği eski kulübüne dönmüş oldu bir yerde.

3 Yorum Yapılmış:

silahsız kuvvet dedi ki...

Mutlu genç ve fiziği iyi bir oyuncuydu, en azından Nedim Dal'dan iyiydi. Kalsaydı basketbolunu bir adam daha ilerletebilirdi belki ama Trabzon'un teklifide cazipmiş sonuçta. Yerine alınan Umut Yenice benim daha beğendiğim biri. En azından bileği daha yumuşak. Mutlu'nun avantajı genç olmasıydı ama katkı olarak Umut Yenice Mutlu'nun takıma verdiklerinden daha fazlasını verebilecek bir isim.

Legend dedi ki...

mutlu kardeşime göre umut abinin şutları biraz daha iyi ve özellikle 3 sayılık atışlarda başarı sağlıyor. konyadan tanıdığım bu iki oyuncuda düşük bütçeli ve dar rotasyonlu takımlarda fazla süre bularak kendini gösterebilir. umut abi selçuk üni de oynarken maç başına 35 dk civarı oynuyordu...
bu yıl tahmin ediyorum ki umut abi 30 dk civarında süre bulacaktır.
hayırlı olsun her iki tarafada....

kenz dedi ki...

Son 9 sezonda 9. değişik takımı, dile kolay.