7 Haziran 2010 Pazartesi

Özsoy: Ömer Aşık Bir Daha Bu Kulüpte Oynayamaz

'Ömer Aşık başkanımız sayın Aziz Yıldırım’a bir yanlış yapmış olsaydı, saygısızlık yapmış olsaydı, başkan onu affederdi. Ama Ömer yapılacak en kötü şeyi yaptı, Fenerbahçe’ye yanlış yaptı. Bir daha Ömer Aşık’ın bünyemizde olacağını düşünmüyorum. Bence yanlış ellere düştü. Menacer kurbanı oldu. Türkiye’de menacerlik sisteminin de sorgulanması gerekli. Meyve veren dalı kırıyorlar. Bindikleri dalı kesiyorlar resmen. Ömer Aşık, kontratı devam ederken fiyat artırımına gitmek istedi. Onunla konuşulan rakam, sözleşmesini uzattığı taktirde önümüzdeki seneden geçerli olmak üzereydi. O parasını bu yıldan itibaren istedi. Burada bir yanlış anlaşılma olmuş. O da bunu kullanmaya çalışmış. Daha da ileri gitmiş, Fenerbahçe’yi icraya vermiş. Buna herkesin hakkı vardır ama bence Ömer Aşık’ın hakkı yoktur. Ömer Aşık yolda yürürken bulunmuş, tamamen Fenerbahçe alt yapısından yetişmiş bir oyuncudur. Bir daha bu kulüpte oynama şansı yok. Ayrıca şartları yerine getirmediğinden, hem sakatlık nedeniyle uzun süre oynamadı, hem de bizim ona gösterdiğimiz yer ve zamanda idmana gelmediğinden dolayı, sözleşmesi bir yıl da otomatiktan uzayabilir. Federasyon nezdinde görüşmeler devam ediyor. Tekrar söylüyorum, şahsa yapılan yanlış affedilir ama Fenerbahçe’ye yapılan yanlış affedilmez.'

F.Bahçe Spor Kulübü basketboldan sorumlu yöneticisi Semih Özsoy'un Fanatik gazetesine verdiği röportajdan Ömer Aşık'la ilgili bir kesit. Gökhan German imzalı röportajın tamamını şuradan okuyabilirsiniz.

12 Yorum Yapılmış:

Ahmet Karadag dedi ki...

Ömer Asik'in artik FBÜ'de oynama merakinin da sinirli oldugunu tahmin ediyorum :)

cannksk dedi ki...

Kulüplerin şu yer ve zaman gösterdik ömer gelmedi yaklaşımına da hayranım. Semih Özsoy keşke açıklasaydı nereyi gösterdin ve hangi saati verdin diye

Gurcay dedi ki...

Ömer Aşık Fenerbahçe'ye yanlış yapamaz; FBÜ de Türk sporuna yanlış yapamaz. Ömer Aşık (NBA'ye gidemez pat diye) Euroleague'de oynayabileceği bir takıma transfer edilmeli ve gelişimine devam etmelidir. Türk basketbolunun ve milli takımının Ömer Aşık'a ihtiyacı var.

Erol Kaya dedi ki...

Efes Pilsen'e gelmesi için imza toplamaya bile hazırım Ömer için. Serbest atışları dışında her şeyiyle mükemmel bir pivot Ömer... Gortat, Lavrinoviç, Gasol ve Kristiç karşısında neler yaptığını gördük geçen yaz.
Değerinin bilindiği bir yerde mükemmel işler yapacaktır Ömer.
Söylenildiği gibi de yolda bulunmuş değildir Ömer. Onun bu yerlere gelmesinde kendisinin payı daha yüksektir bence.

Cakivu dedi ki...

Erol Kaya Bey,

Nerden biliyorsunuz yoldan yürürken bulunmadığını? Ömer Aşık 17 veya 18 yaşlarındayken resmen sokakta bulunup Fenerbahçe altyapısına kazandırılmıştır. O yüzden de yani basketbola çok geç başladığı için fundemental ve şut gelişimi hala ve hala devam etmektedir.

Ben her tarafın bu durumdan sorumlu olduğunu düşünüyorum ama en çok menajerlerin. Klüpler olmasa menejerler bahçelerinde oynayamazlar heralde bu genç oyuncuları, o yüzden sistemde bir güncelleme yapmak gereklidir diye düşünüyorum.

tozasor dedi ki...

Röportajı Hürriyet'ten Ahmer Ercanlar yapmış bu arada.. Hürriyette linki ve beraber çektirdikleri resimleri var..

saLsa dedi ki...

@ tozasor

Ahmet de röportaj yapmış kendisiyle. Ama benim aldığım röportaj Gökhan German'ın.

saLsa

youla dedi ki...

FBÜ'ye durup dururken mi yanlış yapmış? Tek ağızdan anlatılanların ne derece doğru olduğunu bilemeyiz. ÇIksınlar bir programa karşılıklı yanlışları neyse ortaya sersinler anlaşabilirlerse anlaşsınlar. Ömer Aşık avrupada her klüpte çok rahat oynar hatta FBÜ'den daha fazla da süre alır. Semih özsoy sanki FBÜ olmazsa Ömer aşıkta olmaz gibi bir hava estirmişte!

Erol Kaya dedi ki...

æ Cakivu
Ömer dedikleri gibi 17 -18 yaşında başlamamıştır basketbola. Geç bir yaş olan 15 yaşında başlamıştır. Hangi takım olduğunu hatırlamıyorum ama 2004'te Fenerbahçe'ye transfer olduğunu hatırlıyorum. Altyapılarda belli seviyedeki her oyuncuya eşit şans veriliyor. Bunu A takım seviyesine taşıyabilenler kendi yetenekleri ve çalışmaları sayesinde büyük oyuncu oluyorlar. Alpella'da o sene 12 tane genç oyuncu vardı. Hepsi süreler aldılar ama Ömer aralarından kendi çabasıyla ve yeteneğiyle sıyrıldı işte.

PS: Ömer le ilgili bir ek bilgi vereyim. TBF nin şu an altyapılarda uyguladığı kontenjan uygulaması Ömer Aşık'la başlamıştır. (bu sene Göksenin Köksal ve Furkan Aldemir uygulamaları gibi). Fenerbahçe gençler kategorisinde 87 lilerle boğuşacak bir uzunu yoktu. Senee 2005. Ömer de 86 lı olduğu için gençler turnuvasına katılamıyordu. Ama Fenerbahçe TBF ye başvuruda bulundu ve bu istek kabul edildi.

Cengizhan dedi ki...

Tekrar söylüyorum, şahsa yapılan yanlış affedilir ama Fenerbahçe’ye yapılan yanlış affedilmez.

Bu lafın üstüne neyi tartışıyoruz ki bize mi düşer bunun lafını yapmak? Gitsin başka yerde zengin olsun, hedefi basketbolunu geliştirmek değil demek ki.

fish without a bcycle dedi ki...

benim takıldığım nokta ;

bir yöneticiye böyle konuşmak yakışmıyor bence. ne olursa olsun yönetici dediğin kişi az ağır ; mertebesine yakışır şekilde konuşmalı...
"biz onu sokaktan bulduk" şeklinde değil...

"Buna herkesin hakkı vardır ama bence Ömer Aşık’ın hakkı yoktur. Ömer Aşık yolda yürürken bulunmuş, tamamen Fenerbahçe alt yapısından yetişmiş bir oyuncudur."

bu terbiyesizliktir bence...

Legend dedi ki...

bu ülkede menejerler herşeyi değiştirir herşeyi karıştırır. ömer aşıktada aynı sorun yaşandı diye düşünüyorum menejer kurbanı..

gelecğein süper yıldızı enes kanterinde abd ye nasıl ve ne şekilde gittiği ortada...