27 Haziran 2010 Pazar

Raduljica Transferinde İkinci Perde

Efes Pilsen'in Raduljica girişiminde akibeti olmayan bir 150.000 €'nun varlığından bahsetmiştik daha önce. Bu kez Raduljica'nın formasını giydiği FMP takımının başkanı Nebojsa Covic'in açıklamaları yer alıyor Sırp basınında. Oyuncunun kulübüyle üç yıllık sözleşmesi olduğunu söyleyerek söze başlayan Covic, Raduljica'nın menajerinin belli olduğunu, Efes Pilsen ile transfer konusunda görüşebileceklerini fakat şu ana kadar direkt olarak Efes Pilsen kulübünden gelmiş bir başvurunun olmadığını söylüyor. Avrupa piyasasında isteklisi epeyce fazla olan Raduljica için mevcut tek temasın İsrail ekibi Maccabi Tel Aviv tarafından yapılmış olduğunu da açıklamış Covic. Bu tarz bir girişim olacaksa şayet bu girişimin kulüp aracılığıyla ya da resmi menajerleri Zoran Ivanovic ve ortağı Cicic kanalıyla yapılması gerektiğini de ekliyor Sırp başkan. Efes Pilsen cephesinden konuyla alakalı bir açıklama gelmemesi ile birlikte bu transfer konusu ülkemizde pek yankı uyandırmamış olsa da Sırbistan'da gündemin sıcak maddelerinden biri. Gelişmeleri takip etmekte fayda var, bu noktadan sonra bakalım nasıl bir yol izleyecek Efes Pilsen.

6 Yorum Yapılmış:

Cengizhan dedi ki...

Yeri değil biliyorum fakat thehoopsmarket Darjus Lavrinovic'in artık boşta olduğunu yazmış belki buralara yolu düşer :)

dilemma dedi ki...

elindeki genç yetenekleri oynatma harca kaçırt sonra yabancı gençlere göz dik para kaptır.efes iyice rotasından saptı.kapansa türk basketbolu bişi kaybetmez böyle bi efes olucaksa.en azından gençler diğer takımlara gidip oynar.

onur dedi ki...

@Dilemma,

Kesinlikle haklısın. Mesela vakt-i zamanında yine böyle bir para meselesi yüzünden Sadettin Saran ile arası bozulan ve kendisini kulüp üyeliğinden attıran, futbol şubesinde göndermek istediği teknik adamları zengin eden, basketbol şubesinde elindeki genç uzunlar yerine yabancı oyuncu kullanarak hepsini küstüren AZİZ YILDIRIM'ın boyunduruğu altındaki ultra profesyonel bir kulüpte oynayıp kendilerini geliştirebilir, hatta NBA'e bile gidebilirler. Misal Mirsad, Hido, Ersan, Mehmet gibi!

Ne? Bu oyuncular o takımın değil, Efes'in formasını mı giydiler NBA öncesi? Harbi? lan üşendim bak şimdi yazdıklarımı silmeye, kalsın bari n'aplım...

Kapkan dedi ki...

@onur

çok güzel yerlerden örnekler vermişsin.

dilemma dedi ki...

fb ülker adını vermedim ki türk. başka takımlarda var gençlerin gidebileceği.aziz yıldırım başka bi kabus zaten.ama efesin farkı yetiştirdiği oyuncular üzerine takım kurmasıydı.zaten o saydığın adamlar o zaman çıktı ama şimdi parayı bastır ala döndüler.

exclusivefor80 dedi ki...

KARSİYAKA aubrey coleman die birini almışş..