28 Haziran 2010 Pazartesi

Rako'dan Al Haberi: Wisniewski Efes'e mi?

Perasovic'in gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği Twitter hesabından bugün bir açıklama daha yaptı Igor Rakocevic. Şöyle diyor kendisi: 'I heard roumors Efes wants Wiznizwski...if true, VERY good choice- i really like him as a player'. Yani: 'Efes'in Wisniewski'yi istediği yönünde söylentiler duydum. Eğer doğruysa, çok iyi seçim. Oyuncu olarak gerçekten çok beğeniyorum'. Kendisi Maccabi'nin guardı bildiğiniz üzere. Gerçi çözemiyorum neden bu takım hala guard transfer etmek istiyor ama hayırlısı bakalım. Yani o kadar acil çözüm gerektiren noktalar var ki, 2 tane Milli Takım guardının olduğu bölgeye adam bakmak biraz maymun iştahlılık gibi. Acaba Kerem Tunçeri mi gidecek? Bir ara teklifler olduğu söyleniyordu kendisine. Yoksa TAU zamanından bildiği Kaya'yı istemeyen (öyle dediler, yapılan resmi açıklamaların yalancısıyım) Perasovic, aynı dönemde İspanyol temsilcisine yolu düşen ve beraber çalışma fırsatı bulduğu Ender'i de mi istemedi?

4 Yorum Yapılmış:

HotSauce21 dedi ki...

kerem ve ender'in guard ikilisi olduğu takıma "neden guard arıyorlarki?" sorusu sorman hiç olmamış anıl. bırak euroleague'i tbl için bile vasatın çok altında olan iki isme takım emanet etmek geçen yıl yapılan yanlışların ilkiydi zaten.bide bunların üstünde yapılan anca bunu bulduk kıvamındaki popovic hamlesi vardı ki,allah allah...

wisniewski,hızlı ilk adımıyla ve düzgün bileğiyle güzel bir isim ama yine bir o kadar istikrarsız oyunuyla hep bahsettiğimiz bir üst seviye kadrolar için yetersiz olarak gözüküyor maalesef.

Cem dedi ki...

1 yıllık anlaşmışlar şu an itibariyle

Cem dedi ki...

1 yıllık anlaşma yapılmış

ali dedi ki...

efes pilsen rakiplerine üstünlük sağlayarak kazandığı maçlarda, kerem ve ender sırıtmıyordu. fakat iki milli oyuncumuz maçlar başa baş oynandığında kritik topları kullanamıyorlar ve guard olmanın sorumluluklarını yerine getiremiyorlar. en azından boş üçlük atabilen bi guarda Türk basketbolunda her zaman ihtiyaç olacaktır. çünkü pota altında sayı istikrarı olan bi oyuncu da yok. burada guard mevkine yapılan transferden çok gelen oyuncunun nitelği önemli. bence efes yanlış tercih yapmış. Wiznizwski kimi oynatacak Efes de. Rakocevic geçen sene geçemediği adamları mı geçecek ? Thorton mu boş üçlükleri atacak? Perasovic'in Kaya ve Ender ile anlaşamayacağı görülüyor. O zaman Dusan Cantekin ve Sinan Güler'i ilk beş çıkartır. Bizde neden yabancı demeyiz..