10 Haziran 2010 Perşembe

Renault İle Anlaşamayan Ahmet Erdoğan KSK'da

Bu yıl iyi bir sezon geçiren ve Wink Adams'dan beklenen verimi alamayan Yücel Platin'in önce çift guarda döndüğü zaman, sonra da Wink gönderildikten sonra takımı yönetme işini tek başına üstlenen Ahmet Erdoğan kulübüyle yaptığı transfer görüşmelerinde anlaşma sağlayamadı. Ve bu yıl Holston'la süreleri paylaşacak yerli bir guard bulamamaktan yakınan Hakan Demir'li Karşıyaka'ya transfer oldu. Gelişim gösterdiği, yükselişe geçtiği, 9.1 sayı - 3.1 ribaund - 4.1 asist ortalamalarını yakaladığı sezonun ardından KSK gibi her oyuncunun oynamak isteyeceği bir takıma geçti, alacağı sürelerde takım organizasyonuna mutlak etki edecektir. Böylece Hakan Demir, Furkan kenarda olduğunda takım verimini düşürmeden gönül rahatlığıyla 2 yabancı uzunla oynayabilecek. Hayırlı olsun hem Ahmet hem de KSK için. Geçen yılki yerli rotasyonun en önemli 2 parçasını (Mutlu & Ahmet) kaybeden Renault'dan da hamlelerin gelmesi gerekiyor artık. Umut Yenice ile görüşülüyormuş, anlaşılmak üzereymiş.

6 Yorum Yapılmış:

MixBasket - Ozan Aktay dedi ki...

Umut Yenice ile anlaştılar zaten.

http://mixbasket.blogspot.com/2010/06/umut-yenice-oyak-renaultda.html

mustafa can dedi ki...

Ksk ye hayırlı olsun serkan buların arkasında iyi bir yedek olarak en azından rotasyonda yer alacaktır özellikle fizigiyle serkan etkili bi savunmacı olabiliyor bazen tabi serkan oynayacagı biyere gidip kendini geliştirmeside tercih edilebilir
Simdi iyi bir yedek uzun ve birkan ı yedekleyecek oyuncu lar kaldı
bu 2 transfer de olursa karsıyaka bir adım daha yukarda olabilir.

KskHyTr dedi ki...

Hayırlı olsun çok yerinde bir transfer bence holstonla süreleri paylaşacaktır... Geçen sene serkan savunmada katkı vermişti ama hucümda çok kısıtlı ve pas fundamentali düşük kalmıştı 1.lig için... Umarım oda bu yazı boş geçirmez ve 3 gardlı rotasyonumuz olur... Takımın en büyük eksiği fizikli bir uzun bakalım kim gelecek hüseyin beşok düşünülüyordu gelişme varmı bilmiyorum... Bu arada yabancıların hepsi takımda kalıyormu bilgisi olan varmı?

Alphan Aksoylar dedi ki...

beğendiğim ve formamızla görmek istediğim bir oyuncuydu Ahmet Erdoğan, yeniden skorer bir yerli oyun kurucuya sahip olduk, bu takımımızın gücünü olumlu etkileyecektir, Alper Saruhan'ın eski takım arkadaşı olması da avantaj, bizde performansının daha da artacağını düşünüyorum, hayırlısı olsun... Bu arada Orhun da 3. gard olma konusunda muhtemelen Serkan'ın önüne geçecektir diye düşünüyorum, çok hızlı penetre edebilen bir gard Orhun, şutunu geliştirirse çok iyi yerlere gelecek...

silahsız kuvvet dedi ki...

Ahmet Erdoğan'ın geçen sene en az 10 maçını izlemişimdir. Gençliğinden beride izlerim. Ondan skorer bir guard olmasını bekliyorsa izmirliler kusura bakmasın sonuç hüsran olur. Gayet iyi niyetli gayretli bir oyuncudur ama şut yüzdesi düşüktür. Savunması iyidir. Geçen sene kadro darlığından şans buldu ve sene başındaki biraz ekstra performansıyla dikkat çekti. Onun dışında çok fazla artısı yoktur. Ligde maç başına ortalama 26 üçlük deneyen bir takımda (gerçi bunda Toolson'un da katkısı vardı) bakalım nasıl bir performans çizecek. Bursalı bir basketbolsever olarak kendisine başarılar dilerim.

Fanatik Basket dedi ki...

ahmet erdoğan takıma önemli katkı sağlayacaktır. agresif savunması ve mücadeleci oyun karakteri karşıyaka'nın takım/taraftar ruhuna uyduğu için takımla bütünleşmesi de kolay olur.

dediğim gibi savunması, mücadeleciği ile fark yaratır, pas yeteneği de iyi sayılır ama hücum gücü kısıtlı bir oyuncudur. @Alphan Aksoylar'ın yazdığı "skorer yerli oyun kurucu" sınıfına girebilecek bir oyuncu olduğunu hiç sanmıyorum.