23 Haziran 2010 Çarşamba

Sertaç Şanlı ve Melih Mahmutoğlu G.Saray'da

G.Saray Cafe Crown iki Efes altyapılı genç oyuncuyu kadrosuna kattı. Burada onları yakından bilen eski Efesli teknik heyetin (Mahmuti & Alkaş) önemli bir etkisi olsa gerek.

Melih Mahmutoğlu'nu zaten Daçka ile yaşadığı 1. lig performansından ötürü tanıyor çoğu kişi. 1990 doğumlu, iyi bir şutör, tutturduğu zaman delice işler yapabiliyor. 2 sezondur hem 1. ligde Daçka, hem de 2. ligde Pertevniyal formaları giyerek her haftasonuna 2 maç sığdırır vaziyette. Geçen yıl Daçka'daki 1. lig istatistikleri biraz düşüşteydi ilk yılına göre. Şu anda Ümit Milli Takım kadrosunda ve dün oynanan Ukrayna maçında 20 sayıyla takımının en skoreri oldu. Pınar Karşıyaka, Erdemir, Oyak Renault, Mersin BŞB gibi birçok taliplisi vardı ama tercihi sarı kırmızılı takım oldu.

Sertaç Şanlı ise yine Efes altyapısından çıkan bir oyuncu. Önce okul ve ailevi problemler nedeniyle Pınar Karşıyaka'ya, oradan da kendisi için bonservis ödenerek (yoksa serbest kalıp bedavaya gidecekti) Türk Telekom'a geçti. 1991 doğumlu ve 2.14 boyunda. Geleceğin sağlam uzunlarından biri olarak gösteriliyor. Geçen sezon Genç Telekom formasıyla çıktığı 28 TB2L maçında maç başına 23 dakika sahada kaldı ve 11.64 sayı - 7.1 ribaund - 0.8 blok ortalamaları yakaladı. O da şu anda Ümit Milli Takım kampında. Dün Ukrayna karşısında 7 sayı da o üretti. Bu yıl Telekom'da göreve gelen koç Faruk Akagün, Uğur Öğüt ve Sertaç Şanlı'yı A Takım kadrosuna aldığını açıklamıştı ama Sertaç uçmuş gitmiş bile. Bunda biraz da o bölgenin Rasim Başak, Adem Ören, Ümit Türkoğlu, Orhan Hacıyeva ve alınacak olası yabancılarla şişirilmesinin, haliyle Sertaç'ın süre şansının epey bir azalmasının payı var diye düşünüyorum.

Güzel bir hamle bence. Göksenin Köksal'ı da sayarsak şu anda Ümit Milli Takım kadrosunda yer alan 3 tane çakı gibi oyuncusu oldu Mahmuti'nin. Piyasada dolanan isimlerden çok daha farklı bir hamle geldi sarı kırmızılı takımdan. Artık G.Saraylı taraftarların Ümit Milli Takım'ı biraz daha yakından takip etmeleri için 3 tane sağlam nedenleri var. Hayırlısı olsun. Salsabasket özel haberidir.

3 Yorum Yapılmış:

Okan dedi ki...

Galatasaray kulübü ve taraftarları beklentilerini doğru tespit ederse kurulan takım başarılı olur.

genç bir kadro kurmaya gayret ediyorlar, yönetim ve taraftar daha ilk seneden dramatik başarılar, ezici galibiyetler bekler, bunlar olmadığı takdirde de oyuncu ve koça yüklenirse bütün çabalar boşa gider.

Bu yapılanma en az 2 yıl süreyle devam etmeli, Galatasaray doğru yolda.

Kapkan dedi ki...

seçilen oyuncular doğru kullanılırsa neden olmasın başarı. ancal seçilen guard biraz soru işareti gibi

yangchonchoi dedi ki...

GS haberinin altına Telekom ile ilgili bir iki şey söylemek istiyorum.Tüm antrenör kadrosunu, eski yapısını değiştirince Faruk Akagün hamlesine kadar heyecanlanmıştım "Acaba sonunda doğru hamleler mi geliyor" diye. Ancak Rasim,Adem ve Ümit hamleleri eski yılları bile aratacağa benziyor. İnanılmazlar gerçekten.Sertaç'tan bir atılım bekliyorum,en kötü ihtimalle yukarıda adı geçen Ümit,Adem isimlerinden kısa sürede daha yukarı çıkacağını düşünüyorum.GS güzel işler yapıyor bence.