9 Haziran 2010 Çarşamba

Trabzonspor Radivojevic'i Bitirdi

Çarşamba günü Medical Park Trabzonspor'un gündemindeki guard adaylarından biri olduğu haberini geçtiğimiz Vuk Radivojevic ile anlaşma sağlanmış. Evren, Ersin, Obasohan, Wright, Mutlu transferlerinden sonra bordo mavili takımın 6. transferi olan Radivojevic 1983 doğumlu ve 1.97 boyunda. 8 yıllık üst düzey basketbol kariyerinin 5 yılını Kızılyıldız'da geçiren Sırp oyuncu, 2007-09 yılları arasında 2 sezon ACB takımlarından Fuenlabrada'nın da formasını giydi. Geçen yıl yuvası Kızılyıldız'a geri dönen oyun kurucunun en büyük özelliğinin atletikliği ve ilk adım çabukluğu olduğunu Çarşamba günkü postta da söylemiştik. Belli bir standartın altına düşmüyor. Nedir bu standart? 7-8 sayı, 3-4 ribaund, 3-4 de asist. Zaten atacak adamın bir hayli fazla olduğu takımı 'Oynatmak' amacıyla geliyor öncelikli olarak. Agresif yapısı, hırslı oluşu ve pes etmeyişi taraftarın beğenisini kazanacaktır. İki elini de kullanabiliyor olması, iyi bir penetreci olması ve sayılarının büyük bir çoğunluğunu adamını geçerek bulması onun saha içi artıları. Geçen yıl bir ara Beşiktaş Cola Turka'nın da gündemine girmişti kendisi ama o zaman gerçekleşmemişti transferi. Kısmet bugüne ve Trabzon'a imiş. Salsabasket özel haberidir.

4 Yorum Yapılmış:

muratdinc dedi ki...

Bu transferle de şimdilik transferi noktaladık.Eddy'nin sözleşmesi devam ediyor hala onun da sözleşmesini feshetmek için uğraşıyormuş yönetimBelki onun yerine de bir amerikalı alırlar.

QuaresmA dedi ki...

Fotoğrafında hiç de zeki bir oyuncuya benzemiyor, umalım ki yanılıtı olsun.

Kinyas dedi ki...

Bir tek fotoğraftan oyuncu karakterini analiz edebilen duayenlerin olduğunu bir ortamda bulunmaktan kıvanç duydum, şimdi, şu an.

QuaresmA dedi ki...

Kabul et, fotoğrafta bir şabanlık var.

Ayrıca fotoğraftan oyuncu karakteri analiz ettiğimi nereden çıkardın ? Umalım ki oyunu tipi kadar şaban değildir, o kadar. Yoksa oyuncu karakteri beni bağlamaz.