14 Haziran 2010 Pazartesi

Türk Telekom'dan 4 Yeni Transfer

Geçen yılki oyuncu kadrosunun tamamı ile yollarını ayıran Türk Telekom'da 4 yeni transfer var. Aslında Ümit Türkoğlu transferi Salsa Basket okuyucuları için çok da yeni değil, geçen hafta içi bu transferi duyurmuştuk ama olsun. Bu yıl Faruk Akagün yönetiminde yeni bir yapılanmaya gidecek olan başkent temsilcisi Banvit'ten Yunus Çankaya, Aliağa Petkim'den Ceyhun Altay, Darüşşafaka'dan Orhan Hacıyeva ve Erdemir'den Ümit Türkoğlu ile anlaştı. Genç Telekom kadrosundan Sertaç Şanlı ve Uğur Öğüt'ün de A takıma çıkarılacağını düşünürsek şimdiden ellerinde 6 kişilik bir yerli rotasyonları olduğunu söyleyebiliriz. Akşama Telekom'un çiçeği burnunda koçu Faruk Akagün ile yaptığımız keyifli sohbeti de yayınlayacağız. Kadronun yapısı ve 2011 model Telekom hakkındaki daha geniş bilgileri o röportajda bulabileceksiniz. Takipte kalın. Salsabasket özel haberidir.

8 Yorum Yapılmış:

Ahmet Karadag dedi ki...

Özellikle Ceyhun Altay ve Orhan Haciyeva takviyeleri önemli. Özellikle Haciyeva son yillarda Efes/Pertevniyal tarfindan resmen harcandi. 2-3 yil sonra büyük paralarla yeniden Efes'e dönerse sasirmam...

koray dedi ki...

Soner kalıyor mu takımda ?

saLsa dedi ki...

@ koray

Herkes gidiyor, Soner de dahil bunlara.

saLsa

koray dedi ki...

Teşekkürler yanıt için.

Bapsteba dedi ki...

nette bir yerlerde faruk hoca'nın röpotajını okudum.gelecek senenin takımının kolej havasında olacağını ve buna uygun başarıya aç yerli ve yabancı oyuncularla yola devam edeceklerini söylemişti.bu transfer haberi yavaş yavaş bunun gerçekleşeceğinin habercisi gibi.

exclusivefor80 dedi ki...

KSK david ile yeni sezon için anlaşmış....sırada smith ve toolson var.onlar da imzaya kalmış sanırım..bu arada umut görür ile tufan ersöz bugun ege parkta kahve içyordu.sanırım tufan da bu yılı izmir'de geçirecek...

guepetto dedi ki...

Akagünün tekrar sahalara dönmesi keyifli olacak.Çankaya çok olumlu transfer.Banvitin serbest bırakmasına şaşırdım.Tam Akagünün sevdiği oyuncu.Haciyeva top tekniğini geliştirirse bir faydası olur.Yoksa Rasim Başak misali ne uzar ne kısalır.Ümit Ceyhun ve Haciyeva transferleri yerli rotasyonda hedefin küçük olduğunu gösteriyor.Faruk hoca Sertaç tan bir Okur-yazar çıkartır mı ?Erdinç Balto kadroda mı ? Seçeceği Amerikalılar çok önemli.Fazla saat almamış oyunculardan rotasyon yükün amerikalılarda olacağını gösteriyor.Belki de amerikalıları NBA ya hazırlama projesi olabilir !!!??? Herkes gidiyor derken Sonkol da mı ? Tam bir challange takımı Faruk hoca için .İzlenmeye değer.Telekom boşa para harcamaya son demiş.Harcamadan doluyu bulacak mı ??

Legend dedi ki...

yunus çankaya ve ceyhun büyük katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum.
transfer çalışmaları ne alemde diye sorduğum yunus sessiz kalmıştı :D demekki turnayı gözünden vurmuş kardeşim benim :)
ümit türkoğlu eski telekomlu asım parstan daha verimli olur diye düşünüyorum