21 Haziran 2010 Pazartesi

Telekom'da Uğur Öğüt'ün 3 Yıllık İmzası

Türk Telekom'da bu sezon A takım kadrosunda yer alacak olan isimlerden 1992 doğumlu Can Uğur Öğüt, üç yıllık sözleşme imzalamış Ankara temsilcisi ile. Geçtiğimiz sezon Genç Telekom forması ile ikinci ligde mücadele eden Uğur, sertlik dozajının bir hayli yüksek olduğu bu ligde genç yaşına karşın 17.3 sayı - 5.6 asist - 4.5 ribaund -2.1 top çalma gibi oldukça iyi rakamlar tutturdu. Takımın en fazla top kullanan ismi olması bu rakamlar üzerinde etkili elbette. Fakat sezon içerisinde izlediğim Uğur'un şu anki görüntüsüyle dahi 1. ligdeki pek çok back-up guarddan olgun bir oyunu olduğunu söylemem lazım. Şutuna oldukça güveniyor, saha görüşü yaşının çok üzerinde, oyunu bilerek oynuyor, savunması da şimdilik ortalama düzeyde ve henüz 18 yaşında. Mali ile birlikte Ankara'daki Genç Telekom - Trabzonspor maçını izlerken ismini arşive not düşmüştük zaten Nisan ayında. Gençleri de oyun planının içerisine dahil etmek istediğini her fırsatta vurgulayan Faruk Akagün'den sezon içerisinde formayı kapacak isimlerden biri Uğur olabilir diye tahmin ediyorum.

3 Yorum Yapılmış:

Bugra dedi ki...

yalnız sunu belirtmek lazım,ugur 92 dogumlu deil,88 dogumludur.Ankara'da ust duzey basketbol oynayan herkes bunu bilir.6 senelik bir yıldız takım macerası vardır.Ama yine de ugur harika bir oyuncu ve rakiplerinin hep cekindigi bir isim olmustur.Ayrıca sut uzerine dayalı bir oyunu vardır.Penetreyi sayı yapmak icin degil asist icin kullanır genellikle.

dilemma dedi ki...

geç kaldılar.geçen seneki gençler şamp. da kalitesini belli etmişti.başka ülkede olsa hemen a takıma alırlardı ama burası türkiye tabiki.

mıchael dedi ki...

ugur A takıma yükselmeyi gerçekten haketmişti.savunma yönünü biraz geliştirirse tbl de kalıcı olur diye düsünüyorum.uğur geçen seneki gençler şampiyonasında gerçekten iyi oynamıştı ama bu işler ha deyince olmuyor keza o şampiyonada müthiş oynayan ali bektaş vardı ki çogu otoriteye göre turnavanın en iyi oyuncularından biriydi öyle sanıyorum ki onu da bu seneye hazırlıyorlar.kısacası telekom bu genc cocuklara guvendigi sürece hem parasını çöpe atmamış olacak hem de geçmişmişdeki halinden daha iyi yerlerde olacaktır.