23 Haziran 2010 Çarşamba

Ümitler Farka Koştu, TRT Yine Sınıfta Kaldı

15. Turgut Atakol Turnuvası’nın ilk gününün son maçında Ümit Milli takımımız Ukrayna ile karşılaştı. Turnuvadaki maçlarımızın TRT-3 tarafından canlı olarak yayınlanacağını duyurmuştuk daha önce. Sezon boyunca yayın haklarını aldığı İspanya ligindeki maçları yayın(lamama) politikasını final serisinin son maçında taçlandıran TRT'nin bu turnuvayı naklen yayınlayacağını duyurması şaşırtmıştı aslında beni. Fakat uzun sürmedi bu şaşkınlığım zira bugün saat 19.30'da TRT-3'ü açtığımda karşımda TBMM Tv'i buldum bir kez daha. Olması gereken buydu işte. Sayısız kanala sahip iken yayınlayacağını daha önce ilan ettiği bir milli maçı yayınlamaması bir yana bu konuda herhangi bir ikaz, bilgilendirme yapılma nezaketinin gösterilmemesi de devlet kanalının spora bakış açısını ve izleyicilerine verdiği değeri net olarak ortaya koyuyor. Söylenebilecek fazla birşey yok bunun üzerine.

Bugün ilk kez görücüye çıkan Ankara Spor Salonu'na gitmek niyetindeydim aslında ama hem havanın sıcaklığı hem planlanmayan işler evde izlerim yahu moduna soktu. TRT'nin yayın hakkını alıp maç yayınlamama politikasındaki istikrarı ise tamamen atlamışım. Yarınki maçta yeni salona ilk adımımızı atıp hiç riske girmemek lazım.

Maç hakkında ise söylenebilecek fazla birşey yok. İlk dakikadan itibaren skor üstünlüğünü ele alan milliler, her dakika farkı açarak parkeden 86-54'lük farklı skorla galip ayrıl-mış-lar. Pek çok birinci lig takımının transfer listesinde yer alan Melih Mahmutoğlu ürettiği 20 sayı ile takımımızın en skoreri olurken, onu izleyen isim 19 sayı ile Birkan Batuk olmuş. 12 sayı -9 ribaund - 3 asistlik oyunuyla double double'ın kıyısından dönen İlkan Karaman'ın yanı sıra Furkan Aldemir'in 14 ribaundu da dikkat çelici istatistikler. Takımımız yarın 19.30'da bugün Fransa'ya 71-63'lük skorla mağlup olan Rusya ile karşılaşacak.

3 Yorum Yapılmış:

Utku61 dedi ki...

Şaşırmamak lazım! TRT Ziraat Türkiye Kupasında da benzer rezalete müsade etmişti. Bizde zaman nasıl geçer diye gençleri Tv başında izleyelim dedik ama kursak meselesi!

zgn dedi ki...

maçın yayını ancak saat 00.15 te yapılabildi.böyle bir rezilliğin trt gibi bir kanalda olması ve bunun artık bir alışkanlık haline gelmesi gerçekten çok ilginç ve üzücü.

emireri dedi ki...

trt3 uzun yıllardır partilerin propaganda aracı olmaktan öteye geçmedi zaten, nye var olduğunu hala anlamış değilim, tbmm'de kavga olmadığı sürece yayın akışı dışına çıkmaz tbmm tv.. halbuki en çok reytingi bu kavgalar alıyordur.. neyse trt1'de vuvuzella ve iktidar partisi hüküm sürüyor bu sıralar, hatta bu durm fazlasıyla trt 2ye de bulaştı.. siyasilerden ve siyahilerden fırsat bulurlarsa elbet bir maçı yayınlarlar.. sahi tbmm daha tatile girmedi mi??