13 Haziran 2010 Pazar

Dwyane Wade de Gelmiyor

Şampiyona tarihi yaklaştıkça gel(e)meyeceğini açıklayan yıldız sayısı da artıyor. Son olarak Amerika takım direktörü Jerry Colangelo'nun Kobe'nin sakatlığı nedeniyle Türkiye'de olamama ihtimalinden bahseden açıklamasını yazmıştık. İstanbul'a gelmemesi beklenen bir diğer süper yıldız Dwyane Wade konusunda da resmi açıklama geldi bugün. 2008 Pekin'de altın madalyayı boynuna geçiren Wade İstanbul'a gelecek kadroda kesin olarak yer almayacak. Şampiyonanın tanıtım videosunda yer alan Tony Parker, Andrew Bogut, Pau Gasol ve Kobe'nin turnuvaya gelmeyecek olması da tarifi zor bir şanssızlık. Cuma günü başlayan Dünya Kupası vuvuzela sesleri nedeniyle katlanılmaz bir boyut almışken Ağustos ayının sonunda da yıldızlardan mahrum bir turnuva bekliyor olacak bizi.

3 Yorum Yapılmış:

capkin dedi ki...

Gelmeme sebepleri tamamen islami-terör bir ülke olduğumuzdan..

Hiç boşuna açıklama gelmesin..
Amerikada canı çıkana kadar 1.5 günde bir maç yapan adamlar,2ay(3ay) yatıp hala sakatım bahanesi üretmesinler..

İşin bir şu tarafı var..
Türkiye başarısız olursa,asıl suç büyük oranda bizde..

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Nba'den nefret ediyorum ;) Oradaki maç yoğunluğundan dolayı bir çok oyuncu Dünya Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonları'na katılmıyor..

Sarıkaya dedi ki...

Dünya şampiyonları hiç bir zaman basketbolun birincil organizasyonu olmamıştır. Amerika hiç bir dünya şampiyonasına en iyi kadrosunu getirmemiştir. En harbi dream team'ler hep olimpiyatlar için kurulmuştur. Hem sonra dünya şampiyonaları çok önemli organizasyonlar olsa, Japonya veya Türkiye gibi esamesi İzlanda'dan bile sonra okunan ülkelere verilmez.