30 Haziran 2010 Çarşamba

Yeni Sezonda TBL Maçları Hangi Kanalda?

Yeni sezon öncesinde cevabı merakla beklenen sorulardan biri de TV yayın haklarını hangi kanalın alacağı elbette. Bildiğiniz gibi Spormax'le olan sözleşme bitti ve sezon öncesinde yeni bir ihale yapılacak. Peki kimdir bu işe talip olan kanallar?

Spormax yine istiyor TBL'yi. Sonuçta oturttukları bir düzen var ve bu düzeni kaybetmek niyetinde değiller. Ancak TRT ve NTV de bu kez sağlam bir şekilde istekliler. TRT HD ve HD-EN kanallarını düşünürsek, tıpkı Spormax gibi ellerinde HD olarak yayınlama imkanları da var maçları. Bakalım kazanan kim olacak? Salsabasket özel haberidir.

19 Yorum Yapılmış:

Erol Kaya dedi ki...

TRT ve SKYTürk almasın da kim alırsa alsın.
Ya da şöyle diyelim, Nur Germen ve saz ekibi mikrofonlardan uzak dursunlar, Caner Eler, Murat Kosova, İsmail Şenol gibi usta isimlere bıraksınlar bu işleri.
Yoksa yine basketbol izleme zevkimiz katledilecek.

exclusivefor80 dedi ki...

d spor almasın da kim alırsa uygundur...Dsmart büyük bütçe ayırdı ve bunu bekliyor ve cok buyuk ihtimalle de alacak.ellerinde hiç bişey kalmadı..DSpor alırsa basketbol bu ülkede tamamen biter.TRT bank asya,bundesliga,ispanya basket,formula yayınları var..program yogun TRT de...NTV nin ispanya ligi(futbol) bitti ama alıcaklar gibi yeniden..ama fox ta saldırıcakmış ispanya için...hayırlısı kısaca bilgi bu elimde olan şimdilik...ntv de sekillenir yakında..umarım NTV alır..KSK li wesson için aliaga 20 bin dolar teklif etmiş KSK ye.Karsıyaka 50 dolar da ısrar ediyormuş..

Cengizhan dedi ki...

NTV alsın, NBA maçlarında ki yayın kalitesinin üzerine koysun, yorumcu olarakta Murat Murathanoğlu geri dönsün (NBA çok geç demişti, NTV'den ayrılma sebebi olarak) tadından yenmez. Yoksa TRT alırsa Ömer Üründül maçları yorumlayabilir =)

Adsız dedi ki...

TRT olmasın da kim olursa olsun. Basketboldan anlayan bir tek Gökhan var sanırım, Murat Murathanoğlu ve Yiğiter Uluğ sunacaksa kabul. Haa bir de yorumcu Ömer Üründül olmasın. Bu bakımdan NTV daha iyi olur sanki.

ozz dedi ki...

parayı veren düdüğü çalar derlerse eğer yine spormax alır, ntv ve trt bir yere kadar fiyat teklifinde bulunurlar sonrada futbolda olduğu gibi digitürk ailesine geçer.

Ama keşke açık kanallarda olsa ve insanlar rahat rahat maçlarını izlese, basket sevgisini baltalamasalar...

kobe dedi ki...

spormax alirsa iyi olur diye dusunuyorum en azindan cetin yilmaz gibi yorumcular turkiyede az var.Adam basketbolun ridvan dilmeni.

sylvesterr80 dedi ki...

Ihale ne zaman yapılacak peki, tarih konusunda bilgisi olan varmı ?

basketçi dedi ki...

sky kesinlikle almasın
maçı anlatamayan spikerler
maçı yorumlayamayan yorumcular
koç kökenli yorumcular maçlara hakimler ama sanki tanjevici eleştirirlerse sözleşmeleri fesh edilecekmiş gibi ona uşaklık ederek yorum yapıyorlar
nur germen bogdan koçu eleştiriyor ama onunda ne dediği anlaşılmıyor
tek anladığım sözcüğü müspet :PP
ntv bu iş için biçilmiş kaftab
trt alırsa maçları trt 3'e paslıcak
orada da maçların çoğu tbmm tv'ye kurban gidecek

Tayfun Yurdagül dedi ki...

D Spor harici kabulumdur...NTV ve NTVSpor olursa süper olur

nonstop dedi ki...

umaarım trt alır, avni erboyun muhteşem anlatımı ve ünal özüak ve türkay yenerin zihin açan yorumlarıyla çok keyifli oluyor basketbol maçı izlemek:) şaka bi yana kesinilkle ntv almalı, düğerleriyle kıyasladığımızda bu işi en iyi yapan onlar.

basketçi dedi ki...

avni küpeliyi isteriz

Adsız dedi ki...

@basketçi

İbrahim Kutluay turnike attıktan sonra: "İbrahim güzel hareketlerini basketle süsledi." derdi hep Avni Küpeli. Ne saçma bir cümledir değil mi? :)

turgut dedi ki...

@basketçi
tanjevici rahatca elestirebilecek yorumcusu olan kanal alsın seklınde bir acılım yaptın sanırım.adamın italyada da pesını bırakmamaya kararlısın heralde?

kenz dedi ki...

Açık kanaldan yayınlansın da isterse İlker Yasin-Adnan Aybaba ikilisi olsun.

KskHyTr dedi ki...

Ntv-Ntvspor... Bunlar olmazsada açık bir kanal alsın televizyonun sesi kısık maç izlemeye alıştım şahsen skytürk sayesinde:)

silahsız kuvvet dedi ki...

@kenz
sana katılıyorum, açık kanal olsun Serhat Ulueren - Sinan Engin ikilisine bile razıyım. Federasyon yanlıştan dönmeli, Edirneden Ardahan'a en ücra köyde bile haftada en az 3 maç izleyebilmeli insanlar.

Cengiz Bahadır Özdemir dedi ki...

fuat akdağ, ntv'nin tbl'yi almayacağını söylemişti bir konuşmasında. o yüzden trt ya da spormax alacak yayın haklarını.

basketçi dedi ki...

:))
adam koskoca bir jenarasyonu mahfetti
ülke basketbolunun temeline dinamit yerleştirdi
tanjevic efendi değil romaya nba'e gitse peşini bırakmam
_____
avni küpeli basketboldan o kadar bihaberdiki
orhun enenin yaptığı taktik faulleri
orhunun klasına yakışmadı diye yorumlardı

haha dedi ki...

inşallah bir an önce kanal belli olur...