15 Temmuz 2010 Perşembe

2011 Final Four'u Barcelona'da

2011 Euroleague Final Four'unun istenen yeterlilikleri sağlayamayan Torino'dan alındığını ve bunun neticesinde oluşan yeni tabloda kuvvetli adaylardan birinin de Türkiye olduğunu yazmıştık. Organizasyonu düzenleyecek yeni şehir bugün belli olmuş ve Barcelona'da karar kılınmış. Daha önce 2003 senesinde yine Barcelona'da, 2008 senesinde de Madrid'de düzenlenmişti dörtlü final organizasyonu. İspanyol lobisi sayesinde son sekiz senede 3. kez İspanya'da düzenlenmiş olacak böylece organizasyon. Son şampiyon Barcelona, bu sezonda da kupanın favorilerinden biriydi. Fakat bu noktada 2003 senesinde evinde kazandığı kupanın ardından bu başarıyı Sant Jordi'de tekrarlamak için en kuvvetli aday olduklarını söylemek yanlış olmaz sanırım.

9 Yorum Yapılmış:

Cengizhan dedi ki...

niyeyse tüm organizasyonları son anda kaybetmeye başladık :)

ako dedi ki...

şu avrupalılar ne iki yüzlü. fibanın saltanıtına son verip ulebi kurdular. şimdi ispanyollara kıyak çekiyorlar. izin verinde diğer ülkelerde gelişsin basketbol.

vselcuk dedi ki...

bu organizasyonun 2011 de bize verilmemesi hayirli bence, onumuzdeki 2 yil icin londra ve istanbulun adlari geciyordu, istanbul 2012 veya 2013 te alacaktir, F4 un Turkiye de duzenlenmesi kulupleri ve taraftari motive edecek onmeli bir konu, sonuc olarak evsahibi olacagimiz bir sezonda takimlarimiz daha iddali kadrolar kuracaktir, 2010-2011 sezonu icin takim kadrolarinin neredeyse netlestigi dusunulurse, bence boylesi daha hayirli olmus, Hedefe planli bir sekilde asama asama gitmek daha iyi olacaktir.

ako dedi ki...

@vselcuk

doğru bir bakış açısı. daha iyi bir kadro kurabilir seneye hem efes hem fenerbahçe. barcelonada hazır cillop kadroyu kurmuşken kendi evinde şampiyon olmak istiyor.

yine de lobici avrupaya sinir olmamak elde değil.

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Diğer haberde de demiştim; 2012'de FB Ülker Arena'da bekliyorum F4'ü..

Ali Emre Dedeoğlu dedi ki...

yalnız palau bu organizsyona ev sahipligi yapmayacak sanırım 6000 kislik salonda final four duznletmezler 15 bin kisilik buyuk salon varken...haber kucuk bi yanlıslık olabilirmi?

dejavu dedi ki...

@Ali Emre Dedeoğlu;

Euroleague resmi sitesinden aldım haberi, Palau Sant Jordi'de düzenlenecek şeklinde girildi orada haber. Yine de bakar olalım madem böyle bir detay var, dediğin gibi bir durum oluşursa şayet düzeltmeyi yaparız.

Çağlar

Ali Emre Dedeoğlu dedi ki...

@Dejavu

Tam anlayamadım kusura bakma :) Palau'dan kastım zaten BlauGrana'da olmaz idi yani olması geren salon Sant Jordi. Şimdi Euroleague'in resmi sitesinde öyle girildi diyorsun ama haberde BlauGrana'da tekrarlamak için en kuvvetli aday diye yazıyor :)

Soru şu; Euroleague Barcelona'nın şuan kullandığı 6000 veya üstü kapasiteli salon olan BlauGrana'da da mı oynatacak Final Four'u yoksa salon kriterlerine uyan olimpik salon olan Sant Jordi'de mi? :)

dejavu dedi ki...

@Ali Emre;

hahaha asıl ben anlayamamışım olayı.:) Havalar fazla sıcak burada, haberi Sant Jordi diye okuyup BlauGrana olarak girmişim. Üstüne bir de senin sorunu neresinden anlamışım, düzelttim şimdi, teşekkür ediyorum.:)

Çağlar..