3 Temmuz 2010 Cumartesi

Alex Gordon Olmadı, Kevin Braswell Aliağa'da

Daha önce Aliağa'nın Alex Gordon ile anlaştığı haberini vermiştik fakat bazı aksilikler çıkmış, o iş olmamış. Bu gelişmenin ardından skorer oyuncu arayışını devam ettiren Halil Üner, ligimizde daha önce Pınar Karşıyaka ve M.Akü Selçuk Üniversitesi formaları giymiş Kevin Braswell'i tercih etmiş. Geçtiğimiz sezon ligin en fazla top kullanan takımı olmayı başaran sistemde eli sıcak olduğunda maç kazandıracak bir isim Braswell. 31 yaşındaki oyuncu Türkiye'deki son sezonunda Selçuk Üniversitesi'nde hemen hemen hiç oyundan çıkmadan 21.1 sayı - 6.1 asist - 4.2 ribaund ortalamalarını tutturmuştu. Bu rakamları ile normal sezonda sayı ve asist krallıklarında ikinci sırayı elde eden Amerika'lı oyuncu, Aliağa düzeninde de rahatlıkla bu tarz ortalamalar yakalayabilir. Dedim ya eli sıcak olduğunda takır takır yazan bir oyuncu. Şut kullanma konusunda da oldukça rahat takılabileceği bir takıma geliyor. Tam da Halil Üner'in sevdiği tarzda bir isim yani. Salsabasket özel haberidir.

8 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Takım oyununu hiç düşünmeyen hep kendisi atmak isteyen bir oyuncu. Ama Aliağa'nın sistemi önceki yıllarda da böyleydi. Hosley atıyordu mesela. Ben olsam tercih etmezdim.

Sheed dedi ki...

son dönemde türkiye ligi'nde izlemekten en çok rahatsızlık duyduğum adamlardandı selçuk sezonunda.. sayı ve asist istatistiklerini yazınca etkileyici görünebilir, ama keşke şut yüzdesi ve top kaybı hanelerinden de bahsetseydin çağlar.. beşiktaş'a karşı efsane bi performansı vardı, her şeyi kendi yapmaya çalışmış, dışarıdan çember dövmenin dışında absürd de bi top kaybı sayısına ulaşmıştı.. sanırım 15.. o seneki grafiği içerisinde çok hayrete düşmemiştik ama..

bence kötü tercih uzun lafın kısası..

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
reggie31 dedi ki...

braswell çok enteresan bir oyuncudur.georgetown tarihinin en çok asist yapan ve en çok top çalan oyuncusudur.kolej kariyeriyle ilgili 2 ilginç olay var. 1.si kolej kariyerinin en iyi maçlarını sürekli west virginia'ya karşı oynaması..2.si de 2.yılında 14.8 olan sayı ortalamasını 3.senesinde 11.8 e düşürmeyi başarmasıdır..bu bile onun oyun karakterinin ne kadar dalgalı olduğunu gösteriyor.zaten nbade oynayamamasının tek sebebi olarak şutunun güvenilirliliği konusunda kendisinin bile fikrinin olmaması gösterilebilir.maç içerisinde bazen ne düşündüğünü kestirebilmek pek mümkün olmuyor..örnek beşiktaş maçı.....kolej kariyerinde oynadığı 128 maçın hepsinde sahaya ilk 5 çıkıp bunların 127 sinde skor üretmeyi başarmış olması da hoş bir detay...emin değilim ama karşıyakada pek de iyi geçirmediği sezonun ardından nba pre-seasonda takımına son saniye basketiyle maç kazandırmışlığı da mevcuttur.yanlış hatırlamıyorsam miami formasıyla.erman kunterin choletinde zamanında önemli bir sorumluluk üstlenmişliği de vardır.tabi erman kunterin kendisini dizginlemesiyle takımla birlikte çok iyi bir sezon geçirmişti..selçukta da warren carter ile birlikte oldukça iyi bir ikli olmuştu....bakalım aliağadaki ekürisi kim olacak

reggie31 dedi ki...

bu arada ncaalerdeki en iyi arkadaşının bir zamanlar ncaaleri kasıp kavuran juan dixon olduğunu da hatırlatalım

reggie31 dedi ki...

bekobfl'de de en favori oyuncumdu ayrıca.......

Adsız dedi ki...

Bekobfl de yalan oldu...

koray dedi ki...

Geçen sezon üç farklı kıtada oynamış hali ile üç farklı takımda.Son olarak da Pro-B'de tamamlamış sezonu 2. lige kadar düşmüş sonuç olarak ki en iyi istatistikleri orada 13.6 sayı 5.9 asist

İsrail'de facia bir dönem yaşamış anlaşılan 7.1 ve 16.7 sırası ile 2 ve 3 sayılık yüzdeleri 8 maç ortalama 14 dakika 2.1 sayı.

Bana kalırsa pek iyi bir transfer değil ama HAlil Üner bu tarz oyuncuları seçiyor yabancı olarak .Kolayına kaçıyor işin .Salayım parkeye sallasınlar günlerinde iseler alsınlar maçı gibi bir düsturu var.