24 Temmuz 2010 Cumartesi

Antalya'nın Yeni Yabancısı: Devan Downey

Wayne Chism ve Patrick Christopher transferlerinin ardından Ahmet Kandemir'in üçüncü yabancısı da belli oldu: Devan Downey. Transfer az önce 1x1 Sports'un twitter hesabı üzerinden duyuruldu. South Carolina çıkışlı, 1987 doğumlu ve yıldız oyun kurucu nitelemeleriyle Antalya'ya geliyor Downey. 1.75 boyundaki oyuncu son sezonunda 22.5 sayı - 3.5 asist ve 3.3 ribaund gibi oldukça iyi ortalamalar tutturmuş. Antalya'da yaşanan belirsizlik nedeniyle yerli oyuncu piyasasından kalifiye isimler kapabilmek için geç kalan Ahmet Kandemir, yabancı transferini kısa sürede üç potansiyelli isimle tamamlamış gibi gözüküyor. Önümüzdeki sezon yine yabancı oyuncularının omuzlarında yükselecek bir Ahmet Kandemir takımı izleyeceğiz sanrım. 87 ve 88 doğumlu iki yabancı transferinin ardından şimdi de yine 1987 doğumlu Downey'in gelişi parkedeki tecrübe noktasında soru işaretleri de oluşturabilir elbette.

2 Yorum Yapılmış:

koray dedi ki...

Çaylak oyuncu her zaman risk ama 3 tercih de oldukça iyi gibi gözüküyor.
Ahmen kandemir'in son birkaç yıldaki tercihlerinden Neal NBA'de. Bo Euroleague oyuncusu oldu bu sezon kafaya oynayabilecek takımlarla adı anılıyor.Lofton avrupanın en iyi ligi ACB'de Hosley'in de adı Badalona ile anılıyordu.

Sadece geçen sezon Mersin'de yabancı seçimleri sorunlu oldu ama Antalya'da zaten bu riski alması gerekiyordu.Ayn bütçe ile tecrübeli ama vasat oyuncu almaları pek mantıklı olmazdı bence.

Fanatik Basket dedi ki...

antalya ve kandemir yine 3 iyi yabancı buldu bence. evet ncaa'den gelen genç oyunculardan aynı zamanda bir risktir her zaman ama üçünden ikisi patlama yapsa/potansiyelini sergileyebilse takımı ligde tutmaya yetecek kalitede oyuncular. yerli rotasyonları diğer takımlara göre zayıf olabilir ama yabancılar + muratcan'la bütçelerine oranla ligi iyi bir yerde bitirebilirler.