11 Temmuz 2010 Pazar

Ayhan Kalyoncu Selçuk Üniversitesi İle Anlaştı

Geçen yıl son 4'e kalmasına rağmen TBL hedefine ulaşamayan Torku Selçuk Üniversitesi, mevcut koç Hasan Özmeriç ile yapılan görüşmelerden sonuç alamayınca yeni koç arayışına başlamış ve ilk olarak bu yıl TBL'den boşa çıkan Altar Tunçkol ile görüşmüşler. Anlaşma sağlanamayınca rota bu kez bir önceki sezon TBL'den boşa çıkan Ayhan Kalyoncu olmuş. 2008-09 sezonunda Pınar Karşıyaka'yı çalıştırdıktan sonra geçen seneyi TRT'de yorumculuk, Turkbasket sitesinde ise köşe yazarlığı yaparak geçiren Ayhan Kalyoncu, Konya ekibinin teklifine 'Evet' demiş. 1+1 yıllık sözleşmeyi imzalamış.

11 Yorum Yapılmış:

Legend dedi ki...

inş konya bu sene başarılı olacak...

LEGEND....

youla dedi ki...

Konyanın bence sorunu bir önceki sezon sonuyla bir sonraki sezon öncesi kopukluk yaşaması. Bu da sanırım belirsiz bütçesinin olması. Bütçe kaynaklarının neler olduğunun sezon başında bilinememesi. Geçen senede yerli rotasyonunu kuramamışlardı. Sanırım bu senede piyasada kaliteli yerli kalmadı olanlarda pahalı olacak.
Geçen sene tüm bunlara rağmen takımı dörtlü finallere taşıyan Hasan Özmeriçle bir yıllık antlaşma yapamalarıda bunun göstergesi. Konya Selcuk gibi seyirci baskısı olan takımlarda da koç başarıyı kovalayan bir kadro kurmak ister buda parayla olur. Gerek Hasan Özmeriçin gerekse Altar Tunçkolun kabul edemediği bir görevi Ayhan Kalyoncunun kabul etmesi ilginç geldi. Bekleyip göreceğiz ama işleri çok zor. Hele bir takımı kuralım ileride takviye yaparız diğer takımlardan kopan oyuncuları alırız mantığı Türkiyede iş yapmaz...

Legend dedi ki...

para olmayınca mecburen o düşünceye yöneliyorsun ama...

Basketbolu Seven Adam dedi ki...

bir hikaye uyduralım hep beraber,,

Hasan Özmeriç, milli takım ile yurtdışında bir turnuvaya gidecek olsun,,

gitmeden önce, kulüp yöneticileri, "merak etme, senle devam edicez" demiş olsun,,

o da, biraz endişeli fakat güvenmekten başka şansı olmadığını bilerek, milli göreve iştirak etmiş olsun,,

hasan hoca yurtdışında iken, torku yöneticileri, Ayhan Kalyoncu ile anlaşmış olsun..

hatta biraz detaya girecek olursak,
Hasan Özmeriç, hayal kırıklığı içerisinde, haksızlığa ve ihanete uğradığını düşünsün,,

Ayhan Kalyoncu ve Torku yöneticilerinin hak-hukuk gibi kaygılarının hiç olmadığı ortaya çıksın,,

buna benzer bir haksızlığa, aynı ekip tarafından, geçen sene maruz kalan İsmail Beleş ise, "etme bulma dünyası" desin uzaktan..

Kendisinin, bir sene önce İsmail Beleş'e yaşattıkları gelsin Hasan Özmeriç'in aklına..

babasının ağırlığını kullanarak, Konya Selçuk Üniv. gibi bir camiaanın antrenör seçimllerine etki edebilen Yolcu'm benim de, İsmail Beleş kendisini oynatmıyor diye, yönetime baskı yaparak koçluğa getirttiği Hasan Özmeriç'in de bir süre sonra kendisine aynı yamuğu yapmış olma cesaretini kendisinde bulmasına şaşırsın..

bu hikaye de, tarihin diğer iğrenc sayfalarında yerini almış olsun..

emrekaratas dedi ki...

Yapmış olduğunuz felaket senaryosu tamamen sizin uzaktan kendi çapınız da kurguladığınız bir durum. Hasan Özmeriç çok iyi bir coach olmasına rağmen zaten kendisi ile imzalanan 1,5 senelik sözleşmenin 1 senesi opsiyonlu idi. Taraflar bütçe konusunda uzlaşma sağlayamayınca opsiyon hakkı kullanılmadı. İsmail Beleş konusuna gelince çok açık söylemek gerekirse bir Üniversiteye ait gençlik ve spor kulübünde coach luk yapabilecek bir insan değil. Atatürk' ün de dediği gibi "zeki, çevik ve ahlaklı" bir insanın 80 bin gencin önünde bench te bulunması gerekiyor. Kulaklarımızla şahit olup, gözlerimle gördüğümüz ancak kol kırılır yen içinde kalır mantığı ile söyleyemediğimiz bazı durumlar var. Hele Murat Yolcu gibi tam manası ile gençliğe örnek, düzgün karaktere sahip ve asla babasından aldığı gücü bırakın kullanmayı telaffuz bile etmeyen tevazu timsali bir insana yapmış olduğunuz ağır eleştiriler kabul dahi edilmez. İsmail Beleş 2. yarı da oynan Finalspor maçından önce gönderildi. Bu maça kadar Murat Yolcu' nun süre almadığını iddia etmek ise tam bir mesnetsizlikten ileri gidemez. Buyurun ispat;
http://www.tbl.org.tr/tb2l/oyuncu.asp
Yapılan bu ağır eleştirilere sessiz kalamayız. Yaşanan olayların içinde biz vardık siz değil...
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ TARAFTAR TOPLULUĞU!!!

saLsa dedi ki...

@ Basketbolu Seven Adam

Senaryo bana da fazlaca garip geldi. Özellikle de Ayhan Kalyoncu ile ilgili kısmı. Konya kulübünün özelinde yaptığınız kısımlar için özel bir şey diyemem zira uzağım bira ama koç konusunda ciddi yanılgılar içindesiniz. emrekaratas gayet güzel özetlemiş durumu. Senaryo senaryo olmaktan çıkmış felaket tellallığına geçmiş. Sanki.

saLsa

Legend dedi ki...

@emrekaratas

emrecim çok doğru söylüüyorsun. uzaktan olayı bilmeyen, fakat sallamanın bol olduğu bir ortamda basketbolu seven arkadaş çok güzel sallamış...

Kulüple yönetimle yada herhangi başka birşeyle ilgili kısmı bırakalım bu yıl çok fazla yakın değildim malum sebeplerden dolayı gerek kulübe gerek yönetime uzak kalmışta olsam özellikle MURAT YOLCU gibi mükemmel bir insana atılan çirkin bir iftiradır.

o mesajı yazan arkadaştan özür bekliyorum...!!!

bora pelister dedi ki...

Arkadaslar kisa ve oz!!! Izledigimiz 2. Lig dortlu finalinde, gerek oynadigi basketbolla, gereksede kisitli kadro yapisina ragmen lige cikmis iki takimi da yenme basarisi gosteren selcuk universitesinde en buyuk pay Hasan Ozmeric ve ekibi kuskusuz...Her seferinde hedefin 1.lig oldugunu ger demeclerinde belirten yoneticilerin Hasan Ozmeric ve ekibiyle devam edememesi cok dusundurucu!!!Bence bu sorgulanmali...Hasan Ozmeric sezon ortasinda aldigi takima tek turk transferide yapmamistir,bilgilerinize....

Basketbolu Seven Adam dedi ki...

herkese merhaba

"uydurduğum" hikayedeki şahısların hepsini tanıdığım, olayları onların ağzından dinlemiş biri olduğum için, açıklılıkla ve üzülerek ifade etmek isterim ki, "çok destekli sallarım"..

kurgulamaya çalıştığım hikayeye geniş bir açıdan bakarsanız, aslında tablonun ne kadar kötü olduğunu izah etmeye çalıştığımı görürsünüz..
spor camiasının zor ve adaletsiz olduğunu sizler de benim kadar iyi biliyorsunuz..

en yakın zamandan örnek verecek olursak, CEM AKDAĞ'ın maruz olduğu muameleyi gördünüz ve benim gibi üzüldünüz muhakkak..

ekmeğini spordan kazanmaya çalışan biri olarak söylüyorum ; malesef böyle durumlar bu camiada var...

keşke, yazdıklarımın sağlam bir dayanağı olmasaydı.. keşke sadece "felaket tellallığı" yapıyor olsaydım..

saLsa dedi ki...

@ Basketbolu Seven Adam

Camianın ne kadar kirli olduğunu ben de biliyorum ve dayanaklarınız bu kadar sağlamsa da bir şey demiyorum tabii, ben biraz uzağım o tarafa. Ama naçizane bildiğim Ayhan Kalyoncu zaten bu tarz pisliklerden midesi bulanmış bir adam, direkt olarak olayın merkezinde onun gösterilmiş olması biraz üzdü beni. Kendi fikrimdir. Sizinkine de saygı duyarım. Sevgiler.

saLsa

Basketbolu Seven Adam dedi ki...

Ayhan Hoca'yi olaylarin merkezindeymis gibi gosterme niyetim yoktu,,
daha once, bir haber sitesinde, Cem Hoca icin yazdiklarindan, olaya ne kadar duyarli oldugunu bir kez daha ogrenmis olduk,,
ucundan ya da kiyisindan, bulasmis oldu,, belki biraz daha dirayet gosterebilirdi,,

bu Selcuk Univ. ornegi, diger lig ve takimlarda donen dolaplara kiyasla, coook ufak ve masum bir ornek kaliyor, o da bir gercek,,,

iyi calismalar,,