7 Temmuz 2010 Çarşamba

Banvit Euroleague İçin Transfer Yapacak

Dün akşamüstü Euroleague'den gelen açıklamayla birlikte elemelere davet edilen Banvit takımında bu davetin yeni sezonda oluşturulacak kadro üzerinde yansımaları olacaktır diye düşünüyordum ki koç Orhun Ene'den konuyla alakalı bir açıklama geldi bugün. Bu sezonun kadro planlamasında Türkiye Ligi ve EuroCup'ı düşünerek dört yabancı ile yola devam etme kararı aldıklarını söyleyen Ene, dün gelen bu haberin ardından bu kararda değişikliğe gideceklerini açıkladı. Dün gelen güzel haberin ardından kadroya Euroleague seviyesinde bir yabancı oyuncu katmak niyetindelermiş ve bu konuda çalışmalar da başlamış. 'Peki bu isim kim olacak?' sorusunun cevabını almak için ise biraz beklememiz gerekecek.

6 Yorum Yapılmış:

koray dedi ki...

Bosman oyuncusu bulmaları gerek TBL'de de faydalanacaklarsa eğer ve de uzun ihtiyaçları daha fazla.Hem Bosman uzun bulmak pek kolay değil.

Sağlıklı ise Mike Wilkinson'ı alsınlar Euroleuge tecrübesi olan ülkeyi tanıyan Bosman statüsünde.Bütçeyi de sarsmaz takım dengesini bozmaz .

ali dedi ki...

banvitten çok orhun ene'nin başarılı olmasını isterim. starlık böyle bi şey galiba.

KskHyTr dedi ki...

williams simmons ve davis kaliteli yabancılar bence euroligde sırıtmazlar ama çakiç yetersiz bence... tecrübeli bir uzun ve forvet şart bence euroligde ses getirmek istiyorlarsa... Barış, ibrahim, yiğitcanın gard mevkiinde yeterli olacağını düşünüyorum tabi belkide fazla iyimserim:)

saLsa dedi ki...

@KskHyTr

Cakic gönderildi zaten. Mevcut kadroda 4 yabancı var. Williams, Davis, Simmons ve yeni transfer Graves.

Bapsteba dedi ki...

Tekrar anlaşma sağlanan yabancılar ve graves ile bu iş olmazdı zaten.yeni gelecek yabancı da tek başına eurolegue'e taşıyamaz elbette.Yapmaları gereken sene sonunda yabancı kalitesini daha da yukarıya çekmekti ama malesef bunu yapmadılar(yada maddi imkanlardan dolayı yapamadılar)

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

@ ali

katılıyorum..